Robotika.lt

Naujas Kalėjimų departamento galvos skausmas – dronai

Delfi.lt 10 liepos, 2015 Dronai

Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį virš Marijampolės pataisos namų sklandžiusi nuotolinio valdymo skraidyklė-dronas numetė nuteistiesiems dovaną – paketą su mobiliaisiais telefonais. Kalėjimų departamentas pripažįsta, kad dronai kelia rimtą pavojų kovoje su draudžiamų daiktų patekimu į įkalinimo įstaigas.

Liepos 9-osios naktį Marijampolės pataisos namų prižiūrėtojai tris kartus pastebėjo virš įstaigos skraidantį objektą. Kilo įtarimas, kad dronu bandoma įmesti nuteistiesiems draudžiamų daiktų. Pareigūnai sureagavo ir visus kartus tikrino teritorijas, virš kurių dronas skraidė. Tačiau paieškos buvo bevaisės, praneša Kalėjimų departamentas.

Ryte buvo papildomai patikrinta gamybinė zona ir pastatų stogai. Įtarimai pasitvirtino – ant vieno iš gamybinių pastatų stogo buvo rastas nemažas keturkampis paketas. Jo viduje buvo 8 mobilaus ryšio telefonai. Visi daiktai ir informacija perduota Marijampolės apskrities vyriausiajam policijos komisariatui.

Kalėjimų departamento direktorė Živilė Mikėnaitė sako, kad vis labiau Lietuvoje populiarėjančios nuotolinio valdymo skraidyklės jau kelia nerimą. „Su Civilinės aviacijos administracijos atstovais diskutuojame ir ieškome sprendimų, kaip išspręsti šią problemą. Akivaizdu, kad tai tik pradžia ir dronai ateityje bus tikras galvos skausmas mums,“ – sako Ž. Mikėnaitė.

Pastaruoju metu ypač padažnėjo atvejų, kai virš įkalinimo įstaigų pastebimi skraidantys dronai. Vien šią savaitę Marijampolės pataisos namų pareigūnai užfiksavo 6 tokius atvejus.


delfi.ltFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *