Robotika.lt

Nauja dirbtinių raumenų sistema žada robotams neįtikėtiną galią (Video)

Robotika.lt 20 sausio, 2014 Robotai humanoidai Robotai pramogai
Berklio universiteto tyrėjai sukūrė naują mikroskopinio dydžio robotinį raumenų audinį, kuris 1000 kartų galingesnis už menkus mūsų žmogiškuosius raumenis.

Mes esame pratę matyti neįprastai galingus, visą griaunančius robotus filmuose, tačiau net neįtarėme, kad tokie robotai greit gali tapti realybe. Šiaip ar taip, juk dauguma šiuolaikinių robotų sukurti atlikti kur kas humaniškesnes užduotis; pavyzdžiui, piešti arba siurbti jūsų kilimus.

Tačiau Kalifornijos Berklio universiteto tyrėjai sukūrė 1000 kartų už žmogaus raumenis stipresnę dirbtinę raumenų medžiagą, kurią bus galima pritaikyti robotuose.

Tyrėjai, kurdami dirbtinius raumenis, naudojo medžiagą vadinamą vanadžio dioksidu. Pašildyta iki 67C medžiaga pakinta iš izoliatoriaus į elektrai laidų metalą. Šio perėjimo metu išskiriamas milžiniškas jėgos kiekis.

Šis efektas roboto raumenims leidžia numesti 50 kartų už jį patį sunkesnį objektą, 5 kartais už jį patį didesniu atstumu. Ir visą tai tik per 60 milisekundžių – greičiau nei akies mirksnis.

Įkaitinti roboto raumenis galima naudojant specialius šildytuvus arba elektros srovę. Kaitinimo procesas taip pat gali būti sukeltas optiniais prietaisais, nes vanadžio dioksidas išskiria šilumą, reaguodamas į šviesą.

„Mūsų mikro raumuo, suderinantis galią su funkcionalumu, suteikia milžinišką potencialą įrangai ir technologijoms, kurios reikalauja aukšto funkcinio lygio mažose erdvėse.“ – teigė Junwiao Wu, Berklio universiteto materialiųjų mokslų profesorius ir projekto vadovas. „Mikro dydžio raumenys gali būti įdiegti į mikro-robotines sistemas, kurios simuliuotų aktyvias nervų ir raumenų sistemas.“

Belieka tik užjausti kultūristus, nes šis atradimas didins tik robotų raumenų galią.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *