Robotika.lt

NASA sukūrė droną, kuris užuodžia dujas

Robotika.lt 20 gegužės, 2016 Dronai

Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA) sukūrė droną, kuris geba aptikti dujų nuotėkį, o tiksliau – gamtinių dujų sudedamąją dalį – metaną.

Metanas – nematoma problema, tačiau – pavojinga. Metanas ne tik (sąveikoje su anglies dioksidu) kuria „šiltnamio efektą“ ir žaloja ekosistemą (išsivysčiusiose pramonės šalyse metanas sudaro apie 15 % šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijos), bet taip pat gali būti itin pavojingas žmogaus sveikatai. Be to, didelės metano dujų sankaupos yra stiprus energijos šaltinis, todėl, susijungęs su oru, net nuo menkos kibirkšties gali užsidegti bei sprogti.

Tačiau nepaisant akivaizdaus pavojaus, žmonės ne visuomet spėja laiku įvertinti situaciją ir pastebėti dujų nuotėkį. Todėl išsiliejusių dujų aptikimui NASA pasitelkė oro robotus.

Inovatyvi nepilotuojama transporto priemonė turi unikalią uoslę. Naudodamas NASA „Open Path Laser Spectrometer“ technologiją, dronas geba „užuosti“ metano dujas net jeigu jų nuotekų dydis ir koncentracija ore yra labai menki.

Komandos, dirbančios su metaną aptikti gebančiu dronu, tikslas – pagerinti tradicinius gamtinių dujų vamzdynų tikrinimo metodus, užtikrinant aplinkos ir vietinių gyventojų saugumą.


Parengta pagal popsci.com


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *