Robotika.lt

Mokslininkai sukūrė naujo tipo hologramų technologiją

Robotika.lt 24 birželio, 2016 Robotai mokslui

Mokslininkai, tikrindami 50 metų senumo teoriją, sukūrė hologramą, kuri gali pagerinti išmaniųjų akinių technologiją ir kur kas tobulesnes kovos su padirbinėjimu priemones.

Nauja meta paviršiaus dizaino koncepcija suteikia užtikrintą šviesos kontrolę: naujoji vadinamoji meta holograma sukuria aiškų vaizdą bet kuriame šviesos bangos ilgyje: tie matomų, tiek infraraudonųjų.

„Nesvarbu, kokia bus šviesa, vaizdas visada bus tos pačios kokybės“, – sako Federico Capasso laboratorijos Harvardo universitete mokslininkas Antonio Ambrosio.

Meta hologramos taip pat gali būti matomos tik tada, kai yra apšviečiamos tam tikros poliarizacijos šviesos – ši savybė gali labai pasitarnauti kuriant apsaugas pinigams ar vaistams.

Harvardo mokslininkų komanda patobulino seną hologramų dizainą, kuris sukurtas 1960 metais. Jį naudojant vaizdas sukuriamas pageidaujamame taške erdvėje. Tačiau naudojant senąją technologiją, vaizdą buvo galima gauti tik pasitelkus tam tikrą šviesą – priešingai nei dabar.

Mokslininkai naudojo nanofabrikacijos techniką, kuria, kaip patys sako, sukūrė „mikro angeles“ iš struktūrų, kurių matmenys yra mažesni už matomų šviesos bangų ilgį. Tam mokslininkai panaudojo nanofinus – mažyčius silicio gabaliukus: 85 nanometrų pločio, 350 nm ilgio ir 1000 nm aukščio.

Anot A. Ambrosio, naujoji technologija itin pasitarnaus tobulinant išmaniųjų akinių dizainą.

Mokslininkai savo išradimą aprašo naujausiame „Science Advances“ leidinyje.


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *