Mintimis valdomi kojų protezai rinką pasieks po penkerių metų? (Video)
Islandijos ortopedijos kompanija „Ossur“, po metus trūkusių tyrimų, pristatė mintimis kontroliuojamą kojos protezą, kurį neįgalus asmuo gali valdyti taip pat lengvai ir vikriai, kaip sveikas žmogus judintų biologinę koją.
Mintimis valdomo protezo funkcionalumą reguliuoja mioelektrinis jutiklis (IMES), implantuotas į paciento galūnės raumenį. Išradėjų teigimu, tai pirmas kojos protezas, kurio tikslingam funkcionavimui nėra reikalinga nervinio audinio transplantacija. Be to, sensoriaus implantavimo operacija, anot kūrėjų, yra itin paprasta ir trunka vos penkiolika minučių. O į raumenį integruoto mechanizmo niekada nereikia pakeisti, išskyrus atvejus, jei dėl kažkokios priežasties sensorius yra pažeidžiamas.
Po unikalios technologijos pristatymo Kopenhagoje kompanija pranašė, jog ruošiasi pradėti didelio masto klinikinius tyrimus, kurių tikslas – naują technologiją paruošti masinei produkcijai per artimiausius penkerius metus.
Iki šiol novatoriškos technologijos galimybės buvo išbandomos su Gudmundar’o Olaffson’o pagalba. Vyras, dar būdamas vaikas, kojos neteko nelaimingo atsitikimo metu. Tačiau baisūs, prieš dešimt metų gyvenimą sukrėtusio įvykio, padariniai naujųjų technologijų dėka buvo sušvelninti. „Iškart, kai tik užsidėjau koją, man prireikė maždaug dešimties minučių, kad priprasčiau ją kontroliuoti. Tuomet aš galėjau atsistoti ir tiesiog eiti… Buvo labai keista. Nesugebėčiau paaiškinti. Tarsi judėjimui būčiau pasitelkęs savo paties raumenis, juk nebuvo nieko kito, kas man padėtų – koja nieko nedarė, tai aš ją valdžiau. Buvo keista bei nepakartojama,“ – spaudai apie naują patirtį pasakojo G. Olaffson’as.
Chirurgas Thorvaldur’as Ingvarsson’as žiniasklaidai teigė: „Kai smegenų galia perima valdžią – ji siunčia impulsus iš smegenų į raumenis, tuomet raumenys susitraukia. Mes įdėjome sensorius į raumenis, kad šie pagautų siunčiamus signalus, o signalai rastų bevielio ryšio kelią į protezus, o šie reaguotų būtent taip, kaip nori smegenys“.
Nepaisant to, jog robotų industrija ir medicinos mokslas vis dažniau pristato unikalius bei perspektyvius kūrinius, galinčius padėti žmonėms kovoti su negalia ar net paralyžiumi, pastarasis išradimas, anot kritikų, iš tiesų turi didelį potencialą būti pritaikytas naudoti tikrame gyvenime netolimoje ateityje.
Kompanija neslepia tikinti savo sėkme ir mano, kad ši revoliucinė technologija ne tik suteiks neįgaliems asmenims galimybę gyventi visavertį gyvenimą, bet taip pat padės išvengti ir kitų problemų (tokių kaip raumenų atrofija), dažnai varginančių žmones su amputuotomis galūnėmis.
Parengta pagal iflscience.com
Facebook komentarai
Reklama
Reklama
Mūsų draugai
Naujausi įrašai
Europos Sąjunga ir robotika: kur link mes keliaujame?
Parrot SLAM dunk – paketas, skirtas bepiločių gamintojams (Video)
Mesh Mould – robotas-statybininkas (Video)
Inovacinis robotas-dažytojas PictoBot iš Singapūro (Video)
Plobot – robotas, mokantis vaikus programavimo (Video)
HES Hywings — bepilotis, naudojantis vandenilio kurą (Video)
Emotix Miko — komunikacinis robotas su emocijomis (Video)
MMS Drone – patvarus benzininis bepilotis (Video)
Draugaukime
Naujausi komentarai
Žymos
Visos kategorijos
- Dirbtinis intelektas
- Dronai
- Egzoskeletai
- Karinė robotika
- Namų robotai
- Naujausi
- Pagalbos robotai
- Pramoniniai robotai
- Robotai
- Robotai humanoidai
- Robotai ir menas
- Robotai ir žmonės
- Robotai kine
- Robotai medicinoje
- Robotai mokslui
- Robotai pramogai
- Robotikos ateitis
- Robotiniai automobiliai
- Robotiniai žaislai
Komentarai (0)