Minkšti ir lankstūs robotai – nauja robotų karta (Video)
Esame įpratę prie standžių, tvirtų bei kietų robotų, nepriekaištingai atliekančiu tam tikras, jiems skirtas, funkcijas… Standžius bei nelanksčius robotus lengviau suprojektuoti, paprasčiau sumontuoti, jie lengviau tikrinami ir, neretai manoma, yra patikimesni nei kitokio pobūdžio mechanizmai. Pastarieji, lankstūs bei minkšti, robotai ne tik sudėtingiau formuojami, siekiant efektyvaus funkcijų atlikimo, bet jų gaminimas tampa sunkesnis ir dėl specialių medžiagų pasirinkimo bei pritaikymo… Vis dėlto tokių robotų tobulinimas tampa robotų technikos pažangos proceso dalimi, o minkšti ir lankstūs mechanizmai, galintys atlikti standiems robotams neįmanomas užduotis, numanoma, yra robotų kartos ateitis.
Anksčiau pristatyti elastingi robotai, nepaisant to, jog atitiko jiems keliamus reikalavimus, nebuvo universalūs… Tačiau Masačiusetso technologijos institutas (angl. Massachusetts Institute of Technology; MIT) siekia daugiafunkcionalumo, kuris reprezentuotų absoliučiai naują robotų koncepciją – robotas, pagal poreikį, gali tapti lankstus arba standus.
MIT pristatomas robotas yra sukurtas remiantis medžiaga–struktūra, kuri gali natūraliai pasiekti skirtingas „fazes“, t.y. tapti minkšta ir elastinga arba tvirta ir standžia. Siekdami įgyvendinti šią idėją kūrėjai naudojo pastolius, suformuotus iš porolono ir vaško. Kadangi vaškas keičią struktūrą esant temperatūros kaitai, juo padengtas porolonas buvo elementarus pasirinkimas kūrėjams konstruojant šį, pagal poreikį, elastingą arba standų robotą. Kai vaškas šaltas – robotas tampa kietas, o esant aukštesnei temperatūrai roboto struktūra tampa minkšta ir „prisitaikanti“. Kūrėjų teigimu, didžiausias tokio roboto privalumas, jog jis yra naudingas įvairiose situacijose, kitaip tariant, tapdamas lankstus robotas naudingas, jei reikia pasiekti sunkiai prieinamas vietas, nes gali susispausti ir pralįsti net į mažiausias terpes, o standumo funkcija jam leidžia išsaugoti patikimumo faktorių, esant situacijai, kai reikia puikios atraminės funkcijos. Be to, dėl unikalaus pavidalo, roboto naudojimas nekelia jokios grėsmės žmonėms.
Anot kūrėjų (grupei vadovauja mechaninės inžinerijos profesorė Anette Hosoi), tokie robotai yra robotų technikos ateitis. Jie būtų idealus paieškos ir gelbėjimo operacijose, reikalaujančiose lankstumo bei miklumo. Mokslininkai taip pat mano, kad šie robotai būtų naudingi medicinoje, nes sugebėtų pasiekti įvairius kūno taškus jų nepažeisdami.
Facebook komentarai
Reklama
Reklama
Mūsų draugai
Naujausi įrašai
Europos Sąjunga ir robotika: kur link mes keliaujame?
Parrot SLAM dunk – paketas, skirtas bepiločių gamintojams (Video)
Mesh Mould – robotas-statybininkas (Video)
Inovacinis robotas-dažytojas PictoBot iš Singapūro (Video)
Plobot – robotas, mokantis vaikus programavimo (Video)
HES Hywings — bepilotis, naudojantis vandenilio kurą (Video)
Emotix Miko — komunikacinis robotas su emocijomis (Video)
MMS Drone – patvarus benzininis bepilotis (Video)
Draugaukime
Naujausi komentarai
Žymos
Visos kategorijos
- Dirbtinis intelektas
- Dronai
- Egzoskeletai
- Karinė robotika
- Namų robotai
- Naujausi
- Pagalbos robotai
- Pramoniniai robotai
- Robotai
- Robotai humanoidai
- Robotai ir menas
- Robotai ir žmonės
- Robotai kine
- Robotai medicinoje
- Robotai mokslui
- Robotai pramogai
- Robotikos ateitis
- Robotiniai automobiliai
- Robotiniai žaislai
Komentarai (0)