Robotika.lt

DARPA

Robotika.lt 7 liepos, 2014 Pramoniniai robotai Robotai humanoidai
DARPA – tai amerikiečių agentūra, kuri rūpinasi, kad, nei vienas robotizuotas mechanizmas, bent kiek naudingas karinėms Amerikos pajėgoms neliktų nepastebėtas. Kitaip tariant, ši agentūra suvienija ir perkelia į realybę įvairias idėjas, kurias, jų manymu, galima puikiai pritaikyti kariniams tikslams.

DARPA – tai Gynybos pažangių tyrimo projektų agentūra (Defense Advanced Research Projects Agency). Ši agentūra buvo įkurta 1958 metais, tada, kai buvo paleistas pirmasis SSRS dirbtinis palydovas.

Metinis DARPA biudžetas – apie 3 milijardus dolerių

Ši amerikiečių agentūra tiesiogiai pavaldi Gynybos ministerijai. Daugiausia dėmesio ji skiria trumpalaikiams projektams (2-4 metai). Organizacijoje dirba apie 240 darbuotojų, iš jų 140 technikos specialistų.

DARPA bendradarbiauja kartu su amerikiečių universitetais, tyrinėjimų laboratorijomis ir privačiomis kompanijomis, pavyzdžiui, Boston Dynamics. Bendri jų projektai, tai gerai žinomi robotai-mulai, skirti pernešti krovinius bet kokiais paviršiais, greičiausiai bėgantis robotizuotas gepardas Cheetah bei robotas-karys Petman, kuris juda kaip žmogaus.

Agentūra nuolatos rengia įvairius konkursus, skirtus mėgėjams- ir profesionalams kūrėjams, pavyzdžiui, kuriant bepiločius orlaivius. Taip pat pripučiamus robotus, skirtus kroviniams transportuoti, minkštus robotus iš silikono, atliekančius šnipo funkcijas, galingus egzoskeletus, skirtus kariams ir t.t. Apie DARPA organizaciją būtų galima pasakyti taip – apie ką anksčiau rašė fantastai, ji tai išanalizuoja ir perkelia į realybę.

DARPA 1

DARPA sukūrė internetą

Agentūra DARPA atsakinga už interneto atsiradimą. Norėdama sukurti patikimą tinklą, kuris perduotų informaciją, kartu suvienijo ir bendrai dirbo su Kalifornijos universitetu, esančiu Los Andžele, Kalifornijos valstijos universitetu, Jutos universitetu ir Stendfordo tyrimų centru. 1969 metais tinklas sujungė visas 4 institucijas. Jis buvo pavadintas senu agentūros pavadinimu ARPA – ARPANET.

Kur ir kuo užsiima agentūra?

Agentūra DARPA suskirstyta į 6 padalinius. Kiekviename padalinyje galima rasti visko, kas susiję su kariniais tikslais:
• Gynybos tyrimai. Čia atliekami fizika paremti tyrimai: visos įmanomos naujos medžiagos, prietaisai, principai, taip pat ir biomedicininės technologijos.
• Adaptavimosi valdymas. Šiame padalinyje užsiimama visų galimų pritaikomų platformų ir architektūros kūrimu, būdais ir priemonėmis.
• Taktinės technologijos. Čia aptariami, o vėliau ir įgyvendinami, bepiločių sistemų panaudojimo Žemėje ir kosmose galimybių būdai.
• Informacinių technologijų naujovės. Šiame DARPA skyriuje specialistai užsiima informacinėmis sistemomis, intelektualios duomenų analizės galimybėmis, objektų atpažinimo sistemomis, kognityvinėmis sistemomis ir panašiai.
• Mikro sistemų technologijos. Čia atliekami mikroelektromechaninių sistemų, fotonikos, kitos elektronikos, taip pat duomenų saugojimo technologijų tyrimai.
• Strateginės technologijos. Šio padalinio darbuotojai užsiima komunikacijų, energijos ir sensorių tyrimais.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *