Robotika.lt

BEAM+. Robotinė galva jūsų namams

Robotika.lt 30 sausio, 2014 Namų robotai
Naujasis Suitable Technologies komandos sukurtas telepresencinis robotas, siūlosi tapti naujuoju jūsų ir jūsų šeimos kompanionu. Ir visa tai už prieinamą kainą – 995 JAV dolerius.

Su neseniai pristatytu BEAM+ robotu, telepresencinių robotų atsiradimas jūsų namuose tapo kur kas realesnis. Roboto kaina, palyginti su panašiais produktais, nesikandžioja.

Per keletą pastarųjų metų, galybė kompanijų kūrė ir pristatė savo telepresencinius robotus – judrius prietaisus, nuotoliniu būdu palaikančius garso ir vaizdo ryšį. Tačiau iki šiol, daugumai potencialių vartotojų jų kaina buvo per aukšta. Panašūs robotai šiuo metu dažniausiai naudojami kooperatyvinėje veikloje,pavyzdžiui, ligoninėse. Suitable siūlo išeitį – telepresencinį robotą už prieinamą kainą.

Tiesa, BEAM+ pradinė kaina 955 doleriai, tačiau ji bus taikoma tik pirmajam tūkstančiui robotų. Vėliau jo kaina kils kone dvigubai (1 995 doleriai), tačiau ir ši suma yra palyginti nedidelė, atsižvelgiant į kitų panašių gaminių kainas. Tai suteiks galimybę daugybei pagyvenusių žmonių ir šeimų įsigyti telepresencinį robotą. Jis taps prieinamas daugumai, norinčiai komunikuoti vaizdais ir garsu, kad ir kur bebūtų.

Kurį laiką, Suitable gamino BEAM telepresencinį robotą, kurio kaina siekia 16 000 tūkstančių JAV dolerių. Robotas buvo skirtas verslo kompanijoms, norinčioms sutaupyti lėšų verslo kelionėse. Tačiau naujosios versijos kaina buvo drastiškai sumažinta, dėl susidomėjimo šia technologija. Dabar ir vidutiniškas pajamas gaunantis asmuo galės namuose turėti panašų robotą.

Bent jau toks sumanymas. CES parodos metu, Hassan‘as pademonstravo BEAM+ veikimą: robotas sklandžiai rieda ir reikalui esant, pats automatiškai grįžta prie energijos įkroviklio. Jis teigė, kad roboto valdymas itin paprastas, todėl, ko gero, bet kas sugebės juo naudotis. „Tik prijunkite jį prie bevielio interneto,“ – teigė Hassan‘as: „ir darbas baigtas.“

Susipažinkite su BEAM+

Robotas susideda iš sunkaus ir plataus pagrindo ant ratukų bei planšetinio ekrano, pritaisyto prie ilgo ir siauro kaklo. Vartotojai gali kontroliuoti robotą su Windows 8 programėle arba Mac bei PC kompiuterių programine įranga. Robotą nesunku vairuoti. Tuo tarpu žmonės, esantys šalia roboto, gali matyti jį valdantį asmenį ir palaikyti abipusį video pokalbį. Hassan‘as teigė, kad tai ideali technologija norint pagelbėti pagyvenusiems asmenims jų kasdienėje veikloje, o taip pat ir tėvams, esantiems išvykoje, pabendrauti su savo vaikais.

Maždaug 130 centimetrų aukščio robotas gali riedėti, komunikuoti naudodamasis Wi-Fi ryšiu. Jo įkrauta baterija tarnauja apie dvi valandas. Robotas valdomas pirštais, planšetės pagalba, arba pele, naudojant įprastą kompiuterį.

Hassan‘as paaiškino, kaip Suitable sugebėjo sumažinti BEAM+ kainą. Vietoj metalo įrenginio korpuse naudojamas patvarus plastikas, ekranui pritaikytas nebrangus įprastinės planšetės ekranas. Kompanija žada padvigubinti gaminio kainą, kai bus parduoti pirmieji 1000 vienetų. Tikimasi prekybą pradėti šią vasarą.

Tiesa, Suitable yra tik viena iš daugybės komandų, kuri nusprendė telepresencinius robotus paversti pigesniais ir labiau prieinamais. Double Robotics siūlo 2 500 dolerių kainuojantį robotą, kuris kaip savo ekraną naudoja iPad (jis kartu nepridedamas). iRobot, Anybots ir kitos kompanijos bando žengti tuo pačiu keliu.

Taigi, ar Suitable taps vartotojų klasės telepresencinių robotų lydere? Žinoma, kol kas apie tai galvoti dar anksti. Didžiausias klausimas čia, ar žmonėms reikia tokių robotų. Jei taip, tuomet Suitable stengsis, kad jų produktai rastų kelią į mūsų namus.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *