Robotika.lt

Melchior – šveicariškas laiko robotas (Video)

Robotika.lt 21 kovo, 2015 Namų robotai

Inžinierių laboratorija MB&F, švęsdama savo dešimtąjį gimtadienį, pristato naują kūrinį – robotą laikrodį. Po daugiau nei tuzino įspūdingų mechaninių kūrinių, kurių įvairovė svyruoja nuo avangardinių klasikinių kišeninių laikrodžių interpretacijų iki USS Enterprise erdvėlaivio pavidalo muzikinių dėžučių, MB&F komanda savo išradingumu nesiliauja stebinusi pasaulio, praneša Bloomberg.com.

Susipažinkite su Melchior. Tai 30 centimetrų ūgio robotas, turintis judrias rankas, kurio užduotis – rodyti laiką. Visos jo detalės ir mechanizmai pagaminti išskirtinai Šveicarijoje, kuri garsėja savo preciziškais laikrodžiais. Melchior debiutavo ir buvo itin šiltai sutiktas lankytojų, neseniai vykusioje Baselword 2015 laikrodžių bei juvelyrikos parodoje, kuri rengta Bazelyje, Šveicarijoje.

MB&F įkūrėjo Makso Busserio teigimu, jis troško robotinio draugo nuo tada, kai būdamas vaiku ėmė eiti iš proto dėl filmo „Žvaigždžių Karai”. Taigi, pasitaikius progai, dešimtojo savo laboratorijos gimtadienio proga, jis nusprendė įgyvendinti savo seną svajonę.

Melchior – tai stalinis laikrodis, pagamintas bendradarbiaujant su „L’Epée“, tradicine Šveicarijos laikrodžių gamintoja, su kuria MB&F kartu dirbo ir ankščiau. Laikrodį atstoja judančiais mechanizmais prigrūstas Melchior’o kūnas. Įkrauto roboto energijos užtenka 40 dienų veikimui.

Laikas rodomas ant dviejų nedidelių prie Melchior’o krūtinės pritaisytų juodų diskų. Valandos rodomos dešiniajame diske, o minutės – kairiajame. Po jo safyrinio stiklo kaukole įtaisytas ankerinis mechanizmas, skleidžiantis girdimą tiksėjimo garsą. Roboto akyse įtaisyti mažyčiai raudoni žymekliai, skaičiuojantys sekundes.

Ar Melchior nėra per daug ekscentriškas, o galbūt net šiek tiek beprotiškas laikrodis? Žinoma, bet būtent tuo jis ir žavingas.

MB&F neteigia, jog Melchior bus 2015-ųjų aksesuarų „hitas“. Tačiau Busserio manymu, šis robotas suteiks jo savininkams tikrai daugiau smagių akimirkų, nei bet koks kitas įprastinis laikrodis.

Melchior robotų-laikrodžių kiekis ribotas. Pagaminta tik 100 jo vienetų ir tik 99 jų galės įsigyti vartotojai. Jų kaina sieks maždaug 35 000 Šveicarijos frankų (33 250 eurų). Vienas Melchior robotas pus paaukotas vėliau šiais metais vyksiančiam labdaros aukcionui.


Parengta pagal bloomberg.comFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *