Robotika.lt

Makr Shakr – robotas barmenas (Video)

Robotika.lt 17 birželio, 2013 Robotai humanoidai
Niekam nepatinka ilgai laukti gėrimo prie baro, bandant užmegzti akių kontaktą su užsiėmusiu barmenu. MIT Senseable City laboratorijos mokslininkai ir inžinieriai, bendradarbiaudami su Coca-Cola bei Bacardi nutarė išspręsti šią problemą ir sukūrė barą su trimis robotinėmis rankomis, kurios mikliai aptarnauja klientus. Robotas barmenas pirmąsyk pristatytas šių metų gegužę San Franciske vykusios kasmetinės Google I/O konferencijos metu.

Renginio dalyviai atsisiuntę specialią programėlę į savo išmaniuosius telefonus galėjo užsisakyti klasikinį Bacardi ir Coca Cola kokteilį arba paeksperimentuoti ir sukurti kažką originalaus. Makr Shakr siūlo rinktis iš daugiau nei 100 rūšių sulčių, alkoholinių gėrimų, sirupų. Robotas juda atkartodamas italų baleto šokėjo Roberto Bolle rankų judesius, taigi įrenginys gali atlikti kai kuriuos itin sudėtingus manevrus. Per Makr Shakr programėlę išmaniesiems telefonams klientai gali stebėti kokius kokteilius užsisakė kiti žmonės, įvertinti juos arba patobulinti bei sukurti savo unikalų receptą.

Pasak projekto vadovo Yaniv Turgeman, pagrindinė idėja – parodyti, kaip panaudojant skaitmenines technologijas, klasikinių gamyklinių linijiniių robotų valdymas gali būti perduotas žmonėms. Kūrėjai tikslingai sukūrė tipiškos oranžinės spalvos, industrinį įrenginį primenančias roboto rankas, kad pabrėžtų, jog masyvios gamybinės technologijos dabar tampa prieinamos visiems. Įrenginys suprogramuotas atlikti įvairius judesius, pavyzdžiui, pjaustyti citrinas griežinėliais, pilstyti skysčius bei, žinoma, plakti kokteilius.

Makr Shakr robotas barmenas2

Roboto tikslas nėra pakeisti barmeną, tai yra socialinis eksperimentas, kuriuo bandoma išsiaiškinti, kaip žmonės geba pasinaudoti naujomis skaitmeninės gamybos galimybėmis. Makr Shakr leidžia vartotojams mokytis vienam iš kito, susipažinti, dalintis receptais ir nuotraukomis socialiniuose tinkluose. Įdomus faktas – pagal išgerto alkoholio kiekį robotas gali apytiksliai nustatyti jo lygį kraujyje, kuris rodomas programėlėje. Taigi, žmonės gali kontroliuoti suvartoto alkoholio kiekį – taip skatinamas atsakingas svaigiųjų gėrimų vartojimas.

Galbūt Makr Shakr ir netaps jūsų mėgstamiausiu barmenu, nes nesuplaks nemokamo kokteilio, kad ir kaip žavingai atrodytumėte, tačiau jo darbą stebėti iš tiesų smagu, o ir dėl mažų arbatpinigių jis tikrai nesupyks.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *