Robotika.lt

Kirobo Mini – miniatiūrinis robotas-kompanionas vairuotojams (Video)

Robotika.lt 19 sausio, 2016 Robotai humanoidai

Tokyo Motor Show parodoje didžiausio dėmesio susilaukė naujasis kompanijos Toyota kūrinys – robotas Kirobo Mini. Tai mažasis garsaus roboto-kosmonauto Kirobo broliukas, kuris yra Toyota Heart Project projekto dalis. Tačiau priešingai nei jo pirmtakas, Kirobo Mini sukurtas žmonėms, gyvenantiems Žemėje, o ne kosmose. Pagrindinė jo užduotis – palengvinti dalią vairuotojams.

Roboto Kirobo Mini, kaip ir jo pirmtako vardo reikšmė yra „viltis“. Tai reiškia, kad šis mažas robotukas pasižymi gana didelėmis galimybėmis. Pasak Toyota, programinės įrangos dėka, mažasis robotas sugeba kalbėti su savo šeimininku, jo klauso ir stebi jo nuotaikas. Šiam tikslui robotas naudoja į jį integruotą kamerą. Kirobo Mini taip pat moka gestikuliuoti, reaguoti į klausimus, nurodyti kelionės maršrutą ir groti muziką.

Tokiu būdu, robotas Kirobo Mini gali fiziškai ir emocionaliai palengvinti automobilio vairavimą, padėti vairuotojui išlaikyti žvalumą ilgų kelionių metu.

Kol kas neaišku, ar šis mažasis draugas bus pardavinėjamas už Japonijos ribų ir ar iš viso jis bus plačiai siūlomas vartotojams.


Parengta pagal robotics.com.ua

 


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *