Robotika.lt

Kinų superkompiuteris muša visus galingumo rekordus

Robotika.lt 4 liepos, 2016 Robotai mokslui

Kelis metus kinai pirmavo pasaulyje, nes turėjo galingiausią superkompiuterį – „Tianhe-2“. Visai neseniai paskelbta apie dar galingesnį monstrą – „Sunway TaihuLight“.

„Linpack“ testas parodė, kad naujojo superkompiuterio našumas siekia 93 petaFLOPS, tai yra beveik tris kartus daugiau nei „Tianhe-2“.

Kinijai pristačius „Sunway TaihuLight“, Jungtinės Amerikos Valstijos  taip pat iškrito iš superkompiuterių lyderio pozicijos kaip šalis, turinti daugiausiai superkompiuterių: Kinija dabar turi 167, JAV – 165.

„Sunway TaihuLight“ naudoja naujus „ShenWei“ procesorius, sukurtus ir pagamintus Šanchajuje. Kompiuteris taip pat turi 1,3 petabaitų DDR3 atmintį, sunaudoja net 15,3 megavatų energijos.

Panašu, kad prieš 15 metų prasidėjusios Kinijos investicijos į siuperkompiuterius, pasiteisino. Skaičiuojama, kad šalis išleidžia daugiau superkompiuteriams, negu naftai. Anot kompiuterį sukūrusių inžinierių, naujasis superkompiuteris bus naudojamas pažangioje gamyboje.

Nepaisant to, kad superkompuiuterių rinka pastaraisiais metais buvo kiek prislopinta, atsiranda vis galingesnių ir galingesnių mašinų. JAV specialistai tikisi, kad jau 2018 m. jie galės pristatyti kompiuterį, kurio našumas bus net 200 petaflopų.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *