Robotika.lt

Kinijos interneto milžinė žeria ambicingus pažadus

Delfi.lt 29 birželio, 2016 Robotiniai automobiliai

Kinijos didžiausios paieškos sistemos „Baidu“ sukurti autonominio automobilio prototipai jau bandomi keliuose, o dabar šios bendrovės atstovai jau praneša apie planus masinės gamybos imtis po penkerių metų. Tiesa, pasigirsta ir dar ambicingesnių pažadų.

„Baidu“ prezidentas Zhangas Yaqinas kasmetiniame naujųjų čempionų susitikime Kinijos Tiandzino mieste pareiškė, kad jo vadovaujama įmonė autonominiais automobiliais prekiauti pradės per artimiausius trejus metus, rašo jalopnik.com.

 „Baidu“ autonominių automobilių projektas vystomas nuo 2013 m., o BMW prototipas keliais pradėjo važinėti tik praėjusiais metais.

 Kinijos valdžia remia autonominių automobilių projekto vystymą, tačiau daugelis tai vertina skeptiškai. Ankstesnės Kinijos valdžios pastangos remti elektromobilių gamybos projektą baigėsi iki šiol vis pasirodančiais pranešimais spaudai, kurie nė kiek nesiskiria nuo tų, kurie buvo skelbiami prieš penkerius metus.

Telieka viltis, kad šį kartą pastangos nenueis veltui. Vis dėlto tenka pripažinti, kad autonominiai automobiliai, skirti tingiesiems vairuotojams, norintiems vairuoti automobilį ir tuo pačiu rašyti žinutes, miegoti ar skaityti, masinės gamybos etapo artimiausiu metu dar nepasieks.


delfi.lt


Žymos: ,

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *