Robotika.lt

Ką bendro turi „Google“, „Netflix“ ir planetų sistemos?

Robotika.lt 19 sausio, 2017 Dirbtinis intelektas Robotai mokslui

Ta pati algoritmų klasė, kurią naudoja „Google“ ir „Netflix“, gali taip pat padėti nustatyti, ar tolimos planetų sistemos yra stabilios.

Algoritmai naudojami pradedant nuo to, kaip atskiriami brukalai „Google“ pašte, baigiant rekomendacijomis „Netflix“. Komanda Toronto universiteto mokslininkų sukūrė būdą, kaip šiuos algoritmus panaudoti astronomijoje, rašo sciencedaily.com.

Mašinos jau gali būti programuojamos taip, kad mokytųsi savarankiškai: kai nereikia atskirai sukurti kiekvienos užduoties. Šio proceso didžiausias pliusas yra tas, kad kompiuteriai mokosi kaskart, kai jiems pateikiami nauji duomenys.

Naujasis Danielio Tamayo ir jo kolegų planetų sistemų stabilumo nustatymo būdas yra tūkstantį kartų greitesnis negu bet kurie kiti šiais laikais naudojami būdai.

„Senesniais metodais dažniausiai negalime apdoroti duomenų kiekio, kurį surenkame“, – sako D. Tomayo.

Nustatyti, ar planetų sistemos yra stabilios, svarbu tam, kad būtų galima ištirti jų formavimosi procesus, o kartu ir surinkti informaciją apie egzoplanetas.

„Mašiną apmokyti užtrunka kelias savaites, tačiau vėliau šis įrankis dirba kur kas greičiau ir pateikia daugiau informacijos“, – tikina D. Tomayo.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *