Akies implantas, atstatantis žmonėms regėjimą
Kad padėtų tokiems ligoniams, Vokietijos mokslininkai išrado mikro miniatiūrinį akies tinklainės implantą, kuris tam tikrame lygyje atstato regėjimą. Implantas – tai šviesos diodų matrica iš 1500 elementų, chirurginiu būdu įdedama po akies tinklaine. Šviesa, kuri patenka į akį, veikia šviesos diodus, o jie generuoja elektros srovę ir perduoda ją žemiau esantiems neuronams.
Tokiu būdu, pacientai, sergantys pigmentiniu retinitu, gali matyti šviesias ir tamsias zonas, atskirti pagrindines daiktų formas jau praėjus savaitei po operacijos. Tai, žinoma, nuostabu, tačiau kai kurie pacientai pasakojo, kad jie staiga pradėjo matyti nematomą infraraudonųjų spindulių šviesą. Implantas suteikia galimybę matyti tik labai primityviai, tačiau platesniame šviesos spektre. Kitaip tariant, žmonės su šiuo implantu gali matyti tokias spalvas, kurių negali įžvelgti paprasta žmogaus akis.
Vokiečių mokslininkai toliau tobulino implantą, norėdami suteikti jam daugiau funkcijų. Šalia šviesos diodų matricos jie išdėstė tiesioginių taškų stimuliavimo matricą (nėra šviesos diodų, tik elektros kontaktai). Implantavus šią matricą, pacientai galėjo matyti mažus taškelius, vertikalias ir horizontalias linijas ir netgi paprastas formas, pvz., L raidės formą.
Tačiau kam reikalinga tiesioginio stimuliavimo matrica? Pasirodo, kad prie šio „normalaus regėjimo” galima pridėti „virtualų kibernetinį regėjimą”. Pavyzdžiui, tiesioginio stimuliavimo taškų matricą galima prijungti prie GPS. Ir tada bus galima matyti rodyklę, kuri rodys jums kelią į tą vietą, kurios jums reikia.
Taigi gauname kibernetines akis, apie kurias rašė daugelis fantastų. Gali būti, kad ateityje, panašūs čipai bus naudojami ne medicininiais tikslais, o implantuojami į sveikas akis, kad praplėstų žmogaus regėjimo galimybes. Taigi, mes tapsime kyborgais, ir galėsime matyti, ko niekada nematėme.
Facebook komentarai
Reklama
Reklama
Mūsų draugai
Naujausi įrašai
Europos Sąjunga ir robotika: kur link mes keliaujame?
Parrot SLAM dunk – paketas, skirtas bepiločių gamintojams (Video)
Mesh Mould – robotas-statybininkas (Video)
Inovacinis robotas-dažytojas PictoBot iš Singapūro (Video)
Plobot – robotas, mokantis vaikus programavimo (Video)
HES Hywings — bepilotis, naudojantis vandenilio kurą (Video)
Emotix Miko — komunikacinis robotas su emocijomis (Video)
MMS Drone – patvarus benzininis bepilotis (Video)
Draugaukime
Naujausi komentarai
Žymos
Visos kategorijos
- Dirbtinis intelektas
- Dronai
- Egzoskeletai
- Karinė robotika
- Namų robotai
- Naujausi
- Pagalbos robotai
- Pramoniniai robotai
- Robotai
- Robotai humanoidai
- Robotai ir menas
- Robotai ir žmonės
- Robotai kine
- Robotai medicinoje
- Robotai mokslui
- Robotai pramogai
- Robotikos ateitis
- Robotiniai automobiliai
- Robotiniai žaislai
Komentarai (0)