Robotika.lt

JAV: robotai kuria vis daugiau darbo vietų žmonėms

Robotika.lt 13 sausio, 2017 Pramoniniai robotai

Remiantis Tarptautinės robotikos federacijos (IFR) duomenimis, per šešerius metus JAV pramonėje pradėta naudoti 135 tūkst. naujų pramoninių robotų, per tą patį laikotarpį žmonėms sukurta per 230 tūkst. naujų darbo vietų, praneša robohub.com.

Tai patvirtina rinkos tyrimų bendrovės „Metra“ atliktą tyrimą. Jo metu specialistai bandė nustatyti, kokią teigiamą įtaką pramonei daro robotika. Kompanijos atstovai po tyrimo teigė, kad robotikos paklausa ateityje tik augs, o tuo pačiu bus sukuriama ir daugiau darbo vietų žmonėms, priešingai nei tikina robotikos skeptikai.

Anot specialistų, toks didžuls augimas JAV pramonėje atsitiko dėl kelių priežasčių. Pirmiausiai pasižymėjo automobilių pramonė, kurioje įdiegiama vis daugiau robotų, kuriama darbo vietų žmonėms. Robotai taip pat tampa itin svarbūs gyvybės moksluose, elektronikos gamyboje ir pan. Be to, mažos ir vidutinės kompanijos vis dažniau atsižvelgia į robotikos privalumus. Tik naudodami robotus, daugelis gali išlikti rinkoje ir nebūti išstumiami konkurentų.

IFR pabrėžia, kad automobilių gamintojai robotų naudos vis daugiau. Taip pat atsiras ir daugiau kompanijų, kurios vienaip ar kitaip prisideda prie bepiločių elektromobilių gamybos.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *