Robotika.lt

Japonijoje androidas sutuokė jaunavedžius

Robotika.lt 9 balandžio, 2014 Robotai humanoidai
2011 metų gegužės 8 d. androidas sutuokė japonų jaunavedžių porą Satoko Inou ir Tomochiro Sibatą.

Androidą I-Fairy, kurio ūgis yra pusantro metro, sukūrė kompanija Kikoro. Robotas stovi ant tvirtinamos platformos, prie kurios prijungti kompiuterio kabeliai. Kompiuterį valdo operatorius, kuris kontroliuoja visus elektroninio ceremonmeisterio veiksmus.

androidas sutuokė jaunavedžius

Tačiau tai ne pirmosios vestuvės, kurias praveda robotas. Pirmą kartą tokios sutuoktuvės įvyko prieš trejus metus Pietų Korėjoje. Taip pat labai svarbus faktas – androidas I-Fairy vestuvėse atsidūrė neatsitiktinai: nuotaka dirba kompanijoje Kokoro, o jaunikis yra mokslo ir Naro technologijų instituto robototechnikos profesorius.

Šis modelis pasižymi dvejomis pagrindinėmis savybėmis – tai užprogramuotų komandų komplektas ir galimybė robotą valdyti distanciniu būdu. Androido I-Fairy kaina gana nemaža – 68 tūkstančiai dolerių, tačiau nežiūrint į tai, trys roboto egzemplioriai jau dirba Japonijoje, JAV ir Singapūre.

Androidas I-Fairy gali atlikti šias funkcijas: atpažinti besiartinantį žmogų, reaguoti į įeinančius garso signalus, jausti ritmą ir pauzes. Robotas sugeba išreikšti savo emocijas neverbaliniu būdu, o jo rankos gali judėti 18 ašių.

Kompanija Kokoro taip pat yra sukūrusi merginą-androidą, robotą-kūdikį, robotą-pacientą ir daugelį kitų garsių robotizuotų mašinų.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *