Robotika.lt

30 kovinių robotų saugos futbolo čempionato varžybas (Video)

Robotika.lt 7 kovo, 2014 Pramoniniai robotai
Brazilijos vyriausybė pasirašė sutartį su kompanija iRobot ir įsigijo 30 karinių robotų, kurie saugos 2014 metais Brazilijoje vyksiantį futbolo čempionatą. Robotų PackBot tikslas – užtikrinti kokybišką apsaugą. Šalies vyriausybei už robotus teko pakloti nemenką sumelę – 7,2 milijonus dolerių.

Varžybų metu robotai kartu su policija ir apsaugos darbuotojais stengsis visiems užtikrinti saugumą. Be to, robotai padės greičiau atpažinti bet kokius įtartinus objektus.

2002 metais PackBot debiutavo Afganistane, kur padėjo kariams ištyrinėti bunkerius, olas, pastatų griuvėsius. Taip pat jų dėka kariai lengvai perėjo minų laukus. 2007 metais daugiau nei 800 tokių kovinių robotų buvo panaudoti visame Afganistane, Irake ir kitose šalyse. Taip pat robotas PackBot buvo vienas iš pirmųjų robotizuotų mašinų, kuris tyrė nelaimės vietą – Fukusimos branduolinį reaktorių.

PackBot yra unikali robotizuota mašina, kuri kelyje sugeba išvystyti greitį iki 15 km/h. Robotas gali apsisukti 360 laipsniu kampu. Būtent šios funkcijos dėka jis gali pervažiuoti sankirtas ir išvengti kliūčių, tokių kaip: rąstai, akmenys, skalda ir laiptai.

)

Mašina taip pat gali panerti po vandeniu iki 2 metrų gylio. Jos tvirta konstrukcija pajėgi atlaikyti smūgius, pavyzdžiui, kritimas iš dviejų metrų aukščio ant betono. Roboto svoris 18 kg, o jį patį galima lengvai transportuoti kuprinėje. Į robotą PackBot integruota pati naujausia šiuolaikinė technika: GPS, vaizdo įrašo displėjus, sisteminis monitoringas, elektroninis kompasas, temperatūros davikliai.

Taigi, robotų PackBot dėka šių metų futbolo rungtynės tikrai bus apsaugotos nuo bet kokių nesklandumų.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *