Robotika.lt

JAV dronų lenktynių čempionate visiems nosis nušluostė australas (Video)

Robotika.lt 20 liepos, 2015 Dronai Robotai pramogai

Kalifornijos valstijos mugės metu buvo karūnuotas pirmą kartą surengtų JAV dronų lenktynių čempionato nugalėtojas – visus vietinius bei užsienio lenktynininkus nurungęs australas Chad‘as Nowak‘as, praneša portalas Quartz.

Australijos mieste Brisbane gyvenantis dronų pilotas tapo absoliučiu čempionato nugalėtoju ir savo pranašumą prieš varžovus įrodė visose trijose organizuotose rungtyse. Jis parodė geriausią rezultatą laiko lenktynėse ir laisvosios triukų programos rungtyje, o taip pat jo komanda nugalėjo komandinėse laiko lenktynėse.

Lenktynėse dronai valdomi pasitelkus pirmojo asmens vaizdo perspektyvą. Kiekvienas drono pilotas dėvi specialius akinius, su kuriais regi tai, ką regi dronas. Skraidyklėse įtaisytos vaizdo kameros realiuoju laiku siunčia vaizdą į piloto akinius.

Visos bepilotės skraidyklės yra specialiai sukurtos bei modifikuotos lenktynėms. Jos pasižymi manevringumu bei gali pasiekti net iki 110 km/h siekiantį greitį.

Vienas iš pagrindinių šio čempionatų siekių buvo į vieną vietą sutraukti dronų lenktynininkus, entuziastus, gamintojus ir platintojus, bei taip paskatinti šios naujos sporto rūšies augimą.

Praėjusią savaitę ketvirtadienį ir penktadienį vykusiose varžybose dalyvavo beveik 120 dronų pilotų. Čempionatas neapsiėjo be techninių nesklandumų. Kai kurie dronai nenorėjo kilti į orą, kitiems tuo tarpu nesisekė su vaizdo fiksavimo įranga.

Varžybų čempiono C. Nowak‘o teigimu, jam pelnyti laurus labiausiai padėjo patikima vaizdo transliacija viso turnyro metu. Duodamas interviu portalo Quartz žurnalistams, čempionas teigė, jog nesitikėjo laimėti ir kad jo tikslas buvo tiesiog „išsilaikyti ore“.

Nowak‘as šiuo dronų lenktynių sportu užsiiminėti pradėjo tik prieš metus, tačiau iki to laiko net dešimtmetį pilotavo įvairias radijo bangomis valdomas skraidykles. Kaip ir daugybė kitų čempionatų lenktynininkų, Nowak‘as teigė, jog jam šis užsėmimas teikia malonumą, tačiau pirmasis kartas, kai išvydo drono regimą vaizdą per savo akinius buvo nepakartojamas. „Tai visai kitas pasaulis.“

Nowak’o tėvynėje Australijoje pirmojo asmens vaizdo perspektyvos lenktynės vis populiarėja. Dronų entuziastai savo sukonstruotomis skraidyklėmis lenktyniauja apleistuose sandėliuose bei kitose improvizuotose trasose.

Čempionatą stebėjo beveik 1000 žiūrovų, jis taip pat buvo gyvai transliuojamas internetu. Jo organizatorius Scott‘as Refsland‘as teigė, jog nepaisant techninių nesklandumų, jis patenkintas renginio eiga. Jis taip pat atskleidė, jog čempionatas bus organizuojamas ir kitais metais. Tiesa, nebūtinai Kalifornijoje. Chad‘as Nowak‘as teigė, jog pasistengs vėl sudalyvauti ir apginti čempiono titulą, jeigu tik kito turnyro organizatoriai vėl leis jame dalyvauti ir ne amerikiečiams.

Nors Nowak‘as teigė, jog būtų puiku, jeigu kas nors jam mokėtų už lenktyniavimą dronais, tačiau tai nėra pagrindinis prioritetas. „Jeigu tai nėra smagu, kam tai daryti?“


Parengta pagal qz.comFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *