Robotika.lt

Į Lietuvą ateina dar viena ambicinga IT kompanija: žadami pasakiški atlyginimai ir įdomus darbas su dirbtiniu intelektu

Delfi.lt 28 balandžio, 2016 Dirbtinis intelektas

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) kibernetinio saugumo bendrovė „Zenedge“, vystanti dirbtinio intelekto pagrindu veikiančią kibernetinio saugumo sistemą, planuoja plėsti produkto tobulinimo padalinį Lietuvoje. Bendrovė ieško aukščiausios kvalifikacijos informacinių technologijų specialistų.

„Kadangi mūsų produktas yra intelektinė nuosavybė, didžiąją dalį investicijų skirsime darbuotojų atlyginimams ir mokymui. Taigi akivaizdu, kad plėstis Lietuvoje paskatino šalies darbo rinkoje sukauptos informacinių technologijų srities kompetencijos ir jaunų specialistų noras tobulėti. Priimdama naujus darbuotojus ar praktikantus mūsų bendrovė garantuos įdomų ir augti skatinantį darbą“, – teigia Lietuvos padalinio „Zenedge Baltic“ vadovas dr. Rokas Zakarevičius.

Pranešime žiniasklaidai teigiama, kad bendrovė teikia debesų kompiuterijos pagrindu veikiančią verslo klasės apsaugą nuo DDoS atakų ir žiniatinklio ugniasienės paslaugas. Nesenai bendrovė pristatė naują produktą „ZENEDGE AI – Artificial Intelligence Web Application Firewall“, kurio veikimas paremtas viena pagrindinių dirbtinio intelekto rūšių – savaime apsimokančiomis sistemomis. Sistema pati „mokosi“ ir geba iš visų keliaujančių duomenų automatiškai atpažinti kenkėjišką duomenų srautą bei jį blokuoti. Tai leidžia dinamiškai keisti saugumo metodus ir užtikrinti klientų sistemų saugumą su minimaliu arba visai be žmogaus įsikišimo.

Lietuvos padalinyje kuriama ir nuolat tobulinama programinė įranga, nuotoliniu būdu vykdomas serverinių sistemų palaikymas, programinės įrangos diegimas ir techninis klientų aptarnavimas. Bendrovėje planuojama papildomai įdarbinti visą eilę aukščiausios kvalifikacijos programuotojų, sistemų administratorių, programinės įrangos testuotojų ir interneto saugumo analitikų.

Be to, „Zenedge Baltic“ yra Kauno technologijos universiteto (KTU) socialinis partneris, o bendrovės vadovas dr. R. Zakarevičius – informatikos krypties studijų programų komiteto narys, todėl bendrovė aktyviai bendradarbiauja tobulinant studijų programas ir pritaikant jas prie šiuolaikinio verslo poreikių.

„Kai kalbama apie dirbtinį intelektą, kibernetinis saugumas įvardijamas kaip viena perspektyviausių sričių dirbtinio intelekto vystymui. Specialistai nuogąstauja, kad tokio dydžio infrastruktūrų, kaip daiktų internetas, apsauga įmanoma tik užkirtus kelią galimai atakai ankstyvoje stadijoje, tačiau žmogus to užtikrinti negali. Dėl to pasaulio akys nukreiptos į dirbtinio intelekto principu veikiančias kibernetinio saugumo sistemas, kurios į anomalijas gali reaguoti realiu laiku. Šiuo metu dirbtinio intelekto sistemos laikomos pačia pažangiausia technologine sritimi mūsų laikmetyje. „Zenedge“ kompanijos kibernetinio saugumo produktų kūrimas

padės Lietuvai kaupti patirtį itin svarbioje ateities industrijoje“, – tikina užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas.

„Zenedge“ pagrindinė būstinė yra Los Andžele (JAV). Kiti padaliniai yra Majamyje (JAV), Jungtinėje Karalystėje, o dabar bus ir Kaune. Bendrovė teikia kibernetinio saugumo paslaugas JAV, Europos ir Azijos interneto parduotuvių portalams, valstybinėms institucijoms, finansinėms organizacijoms, technologijų įmonėms, interneto ryšio paslaugų teikėjams, internetinių žaidimų portalams ir kitoms bendrovėms.


delfi.lt


Žymos: ,

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *