Robotika.lt

HitchBOT kelionė baigėsi. Su robotu brutaliai susidorota

Robotika.lt 3 rugpjūčio, 2015 Robotai humanoidai Robotai ir žmonės

Sėkmingai apkeliavęs Kanadą, Vokietiją ir Olandiją, kelyje remdamasis tik gera pakeleivingų vairuotojų valia, sumaitotas robotas HitchBOT aptiktas  Filadelfijoje. Kanadiečiai HitchBOT kūrėjai pranešė, kad šį vaiko dydžio robotą vandalai apgadino „nepataisomai“.

HitchBOT savo kelionę per JAV pradėjo vos prieš dvi savaites Masačiusetse. Štai kokį atstumą pavyko įveikti robotui, iki kol jį užpuolė chuliganai.

astumas

Robotas buvo visiškai bejėgis, kalbant apie judesius. Sumanę jį pavežėti vairuotojai, turėjo robotą patys įsisodinti robotinį tranzuotoją į savo automobilį. Tiesa, robotas savo nejudrumą kompensavo plepumu. HitchBOT gebėjo palaikyti pokalbį su vairuotoju. Jo GPS įranga leido sekti roboto buvimo vietą, o įtaisyta vaizdo kamera maždaug kas 20 minučių automatiškai užfiksuodavo po nuotrauką.

Ankščiau šiais metais HitchBOT apkeliavo Olandiją ir Vokietiją. Kartu su pernai įveikta Kanada robotas iš viso autostopu sukorė daugiau nei 6000 kilometrų atstumą. Ir visą šį kelią HitchBOT įveikė saugiai.

Viena iš roboto kūrėjų Frauke Zeller teigė, jog dažnai keliamas klausimas, ar žmonės turėtų pasitikėti robotais? Tačiau šiuo projektu keltas klausimas, ar robotai gali pasitikėti žmonėmis?

Pasak žurnalistų, HitchBOT buvo rastas su nuplėšta galva bei rankomis.

Hitchbot rip

Internautams ėmus dalintis savo užuojauta nelaimėliui, galima teigti, jog robotų pasitikėjimui žmonija suduotas nemenkas smūgis.

Nors roboto gyvenimas buvo trumpas ir truko tik 2 metus, tačiau galima pasidžiaugti, kad juos HitchBOT praleido užsiimdamas savo mėgstamiausiu užsėmimu – kelionėmis autostopu.

Prieš susiduriant su piktavaliais, robotas planavo aplankyti eilę garsių Amerikos vietovių, pavyzdžiui, Las Vegasą ir Rašmoro kalną. Tiesa, pranešama, kad robotui pavyko apsilankyti Red Sox rungtynėse bei pasižvalgyti Atlanto vandenyno pakrantėje.

Nors dar nežinoma, ar atgaivintas HitchBOT robotas vėl leisis į kelionę per JAV, tačiau jo kūrėjai žada, kad šis incidentas tikrai nesustabdys jų vykdomo projekto.

Robotas savo Twitter profilyje pranešė, kad šį kartą yra priverstas baigti savo kelionę, bet jo meilė žmonėms niekada neišblės.


Parengta pagal huffingtonpost.com


Žymos: ,

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *