Robotika.lt

HelloSpoon – robotas padėsiantis valgyti (Video)

Robotika.lt 6 lapkričio, 2014 Robotai medicinoje

Drambliuko formą primenantis robotas HelloSpoon yra skirtas padėti vaikams ir pagyvenusiems žmonėms, kurie turi sveikatos problemų ir negali savarankiškai maitintis.  Robotą-pagalbininką galima įsigyti internetinėje parduotuvėje Indiegogo už 399 JAV dolerius. Versija, skirta robototechnikos darbuotojams, kainuoja 199 JAV dolerius. Tai labiausiai prieinama robotizuota maitinimo mašina, palyginus su kitais tokiais robotais, kaip My Spoon, kurio kaina 4000 JAV dolerių, ar Neater Eater – 5000 JAV dolerių.

Kodėl HelloSpoon toks pigus palyginus su konkurentais? Pagrindinė roboto HelloSpoon funkcija – jį galima valdyti su išmaniuoju telefonu. Į robotą integruota speciali programa, procesorius, garsiakalbis ir mikrofonas, kurie pritaikyti išmaniojo telefono savininkams. O tai gerokai sumažina gamybos išlaidas.

Be to, kiti panašūs robotizuoti prietaisai,  atlieka tik vieną, maitinimo funkciją, o robotas HelloSpoon yra kartu ir kompanionas. Balso komandų dėka vartotojai gali bendrauti su HelloSpoon, kuris moka jiems atsakyti, pagroti dainą, piešdamas maistu ore ir dar atlikti nesudėtingą šokį, kai vartotojas nustoja valgyti. Taip kur kas smagiau, be to atsiranda ryšys tarp roboto ir žmogaus.

Pasak kūrėjų, visi vartotojai yra skirtingi, o robotą HelloSpoon galima užprogramuoti taip, kad jis prisitaikytų prie bet kokio žmogaus būdo. Pavyzdžiui, dabar kuriama sistema, kurios padedamas robotas galės elgtis žaismingai, kai bendraus su vaikais, ir pagarbiai, kai maitins pagyvenusius žmones.


Parengta pagal robotics.com.ua


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *