Robotika.lt

Geros naujienos JAV komercinių dronų naudotojams

Robotika.lt 30 sausio, 2015 Dronai

JAV Federalinės aviacijos administracija (FAA) atsižvelgė į didėjantį dronų panaudojimo poreikį ir dvejiems pramoniniams sektoriams suteikė teisę, juos naudoti.  Žemės ūkio bei nekilnojamo turto sektoriai tapo pirmomis industrijomis, kurių poreikiai dronų eksploatacijos atžvilgiu buvo apsvarstyti ir patenkinti FAA.

Įprastų Federalinės aviacijos administracijos draudimų išimtys suteiktos Advanced Aviation Solutions kompanijai Vašingtone. AAS dronų panaudojimo tikslas – pasėlių apžvalga. Taip pat leidimas suteiktas Douglas Trudeau of Tierra Antigua Realty organizacijai Arizonoje, siekiančiai filmuoti pastatus iš aukštai, kad būtų skatinamas visuomenės sąmoningumas nekilnojamo turto pažinimo, „disponavimo“ ir t.t. atžvilgiu. Pastaroji kompanija savo tikslams ketina pasitelkti Phantom 2 Vision+ droną. Advanced Aviation Solutions naudos eBee oro robotą, kuriuo fotografuos laukus, siekiant ne tik juos išmatuoti, bet ir vykdyti reguliarų tikrinimą.

FAA pateikiamų reikalavimų sąraše – komercinis dronas privalo būti prižiūrimas „žemės piloto“ bei stebėtojo. Operatorius visuomet turi matyti droną. Kitaip tariant, oro robotas negali dingti iš operatoriaus matymo zonos.

Nauji reglamentai – didelis postūmis į priekį, integruojant dronus į įvairias pramones sritis. Anksčiau FAA leidimą naudoti oro robotus buvo suteikusi vienuolikai kompanijų. Tarp jų – filmų kūrėjai, naftos, dujų bei sąvartynų bendrovės.

Dronų integracijos svarbą į įvairius sektorius akcentuoja ir tai, jog ne tik įvairios kompanijos, bet ir JAV kongresas siekia, kad FAA nustatytų aiškius įstatymus nepilotuojamų oro transporto priemonių eksploatacijos atžvilgiu.

Manoma, kad FAA pavyzdžiu, paseks ir kitų pasaulio šalių įstatymų rengėjai, dronų panaudojimo mastams ir įžvelgiamai jų naudai vis didėjant.


Parengta pagal time.comFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *