Robotika.lt

GermFalcon – robotas, naikinantis mikrobus lėktuvuose (Video)

Robotika.lt 1 gegužės, 2015 Robotai medicinoje

Lėktuvų kabinose gausu įvairių bakterijų. Ankšta erdvė, kurioje keletą valandų praleidžia daugybė žmonių – tai puiki terpė mikrobams. Bakterijos išlieka ant sėdynių keletą dienų, o kai kurios ir keletą savaičių. Per vieną savaitę, apie 30 žmonių pasinaudoja viena sėdimąja vieta. Dauguma oro linijų atlieka lėktuvo valymus keletą kartų per metus, tačiau toks retas valymas neapsaugo nuo mikrobų. Bėda ta, kad nėra gerų ir veiksmingų priemonių atlikti nuolatinį mikrobų naikinimą. Arthur Kreitenberg kartu su sūnumi Mo sukūrė robotą, kuris išspręstų šią problemą, ir pavadino jį GermFalcon. Robotas naikina mikrobus naudodamas ultravioletinius spindulius.

GermFalcon mikrobus naikintų ne skrydžio metu, o tarp jų, tuščiame lėktuve. Robotas turi ratus, kurių pagalba gali judėti. GermFalcon gali autonomiškai judėti lėktuve dėka įtaisytų atstumo jutiklių. Naikindamas mikrobus, robotas išskleidžia du savo „sparnus“, kuriuose įmontuotos UV-C lempos, iš viršaus apšviečiančios sėdynes ir taip sunaikinančios mikrobus. Šios lempos įtaisytos ne tik roboto „sparnuose“, tačiau ir jo šonuose bei viršuje. Taigi robotas panaikina mikrobus ne tik nuo sėdynių, bet ir nuo kitų dažnai liečiamų vietų. Tokios pat UV–C lempos taip pat naudojamos ligoninėse, vandens valymo įrenginiuose bei kituose aukštos higienos reikalaujančiuose objektuose. Šios lempos neskleidžia jokių chemikalų, toksinų, negadina daiktų.

Robotas buvo išbandytas lėktuvų keleivių  zonose ir, pasak roboto kūrėjų, buvo nustatyta, jog naudojant UV–C lempas, per 10 minučių sunaikinta 99,99 % mikrobų. Tai išties įspūdingas rezultatas, rodantis, kad robotas nepaprastai veiksmingas.

GermFalcon gali panaikinti mikrobus ne tik nuo kėdžių. Jis gali būti naudojamas valant tualetus ar virtuves. Robotas taip pat turi fenus ir HEPA filtrus, kurių pagalba nukreipia ir sunaikina ore esančius mikrobus. GermFalcon nužudo virusus ir bakterijas.

Roboto kūrėjai jau keletą metų dirba tobulindami šį robotą ir netrukus pradės kurti jau ketvirtą GermFalcon prototipą. Šiuo metu jie ieško projekto rėmėjų tarptautiniame socialinio rėmimo portale „Kickstarter“. Tikimasi, kad ketvirtasis prototipas bus paskutinis prieš pateikiant jį pirkėjams.


Parengta pagal gizmag.comFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *