Robotika.lt

Frida: robotizuotas surinkimo linijų darbuotojas (Video)

Robotika.lt 16 gruodžio, 2013 Pramoniniai robotai
Kalbama, kad robotai greitai pakeis visus dirbančius žmones gamyklose. Iš vienos pusės, korporacijos, iškeitusios žmones į robotus, galėtų sutaupyti nemažai pinigų. Juk mašinoms, kurios dirba technikos surinkimo cechuose ir gamyklose, nereikalingas nei poilsis, nei atlyginimas, nei speciali infrastruktūra, nei konsultantai. Robotai juk nesirenka į profsąjungas ir neprašo atsižvelgti į jų teises. Jiems ir kvalifikacijos kėlimo kursų nereikia. Robotams pakanka tik atnaujinti programinę įrangą ir jie vėl gali dirbti be galo ir be krašto.

Žiūrint iš kitos pusės, daugelis žmonių neteks darbų – vienintelio pragyvenimo šaltinio. Nes tokiose srityse nereikalaujama išsilavinimo. Pagal statistiką, automatizacijos darbo srityje reikia ne darbuotojų turinčių protą ir analitinį mąstymą, o fizinės jėgos ir šiek tiek įgūdžių.

Šia tema galima būtų diskutuoti ilgai ir nuobodžiai. O, tuo tarpu, robototechnikos srityje kuriamos vis tobulesnės robotizuotos mašinos. Viena iš naujovių – švedų-šveicarų kompanijos ABB sukurtas robotas-darbuotojas Frida.

Tai prietaisas susidedantis iš mechaninio liemens ir dviejų nedidelių, bet labai lanksčių robotizuotų rankų. Trumpinys Frida reiškia „nekenksmingas dvirankis robotas skirtas pramonės industrijai”. Pagrindiniai šio roboto privalumai – kompaktiškumas ir žinoma, saugumo užtikrinimas žmogui.

Kadangi robotas Frida – tai liemuo su dvejomis rankomis, tai jį nesudėtinga patalpinti ceche šalia žmonių ar kitų robotų, dirbančių prie konvejerio. Robotas neužima daug vietos, o pastačius jį į reikiamą vietą iš karto pradeda dirbti. Nors robotas neturi nei galvos nei veido, tačiau dėl to nekyla jokių problemų. Na, nebent iš estetinės pusės.

Abi roboto Frida rankos gana lanksčios. Jose integruoti galingi ir tuo pačiu metu kompaktiniai sutvirtinti sąnariai, kurių dėka robotas nemaišo šalia esantiems prietaisams ir žmonėms.
Kompanija ABB taip pat garantuoja visišką saugumą žmonėms. Į robotą Frida įtaisyti sensoriai neleidžia jam traumuoti žmogaus, pavyzdžiui, jei jo ranka netyčia patektų į robotą ranką.

Kompanija ABB robototechnikos srityje dirba jau 30 metų. Todėl jų inžinierių darbo patirtis kuo puikiausiai atsispindi projekte Frida. Nors robotas Frida dar nėra visiškai užbaigtas projektas, tačiau ateityje galima tikėtis, kad šis modelis bus prieinamas daugeliui elektronikos gamyklų ir fabrikų.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *