Robotika.lt

Estai sukūrė prietaisą, pakeisiantį žmones kare

Delfi.lt 17 vasario, 2016 Karinė robotika

Gynybos sprendimų paslaugas teikianti Estijos įmonė „Milrem“, kuri specializuojasi karo inžinerijoje, Singapūre vykstančioje parodoje „Airshow 2016“ pristato pirmąją tokio pobūdžio modulinę hibridinę autonominę transporto priemonę (ATP) „THeMIS“ („Tracked Hybrid Modular Infantry System“).

Pranešime žiniasklaidai rašoma, kad tai įvairioms misijoms skirta transporto priemonės platforma, galinti padėti kariams mūšio lauke arba juos pakeisti atliekant sudėtingas ir pavojingas užduotis. „THeMIS“ sumažina riziką operacijų metu ir padidina karinę galią.

Kartu su „Singapore Technologies Kinetics“ („ST Kinetics“) „Milrem“ sukūrė „THeMIS ADDER“ – „THeMIS“ su „ST Kinetics“ sumontuota nuotoliniu būdu valdoma ginklų stotimi RWS ADDER. „THeMIS ADDER“ Singapūre vykstančioje parodoje „Airshow 2016“ bus demonstruojama ST inžinerijos paviljone G01, autonominių sprendimų demonstravimo aikštelėje, „Changi“ parodų centre, 2016 m. vasario 16–21 d.

Kitaip nei kitos autonominės transporto priemonės, „THeMIS“ yra modulinė platforma, ant kurios vidurinės dalies gali būti montuojami skirtingi įrenginiai, skirti įvairiausioms misijoms, pvz., gelbėjimo, gabenimo, žvalgybos. Dėl sistemos lankstumo ir universalumo labai padidėja efektyvumas, o dėl paprastos techninės priežiūros ir pateikiamų atsarginių dalių sumažėja šių sudėtingų autonominių sistemų eksploatacinės išlaidos.

„Ateityje autonominės sistemos turės labai svarbią reikšmę didinant karinę galią. Per ateinančius 10 metų išvysime išmaniąsias transporto sistemas, kurios vykdys misijas kartu su kariais. Mes labai džiaugiamės bendradarbiaudami su „ST Kinetics“ kuriant „THeMIS ADDER“. Esame tikri, kad ši universali ATP padidins gynybos ir artilerijos pajėgas“, – sakė Kuldar Väärsi, „Milrem“ generalinis direktorius.

Kartu su „THeMIS“ „Milrem“ pristato ir DIBIS („Digital Infantry Battlefield Solution“) – tai taktinis išmaniųjų autonominių sistemų panaudojimas artilerijoje. Tai programa, kuri įgyvendinama kartu su Estijos nacionalinės gynybos kolegija. DIBS išanalizuoja įvairius taktinius atvejus ir pateikia naują požiūrį į karines doktrinas. Praktiniai sprendimai yra tikrinami bendradarbiaujant su Estijos gynybos pajėgomis.

„Milrem“ sėkmingai atliko pirminius „THeMIS“ prototipo bandymus ir „THeMIS“ gamybą bus galima pradėti jau šių metų pabaigoje.

https://www.youtube.com/watch?v=8E10KASeo1I


delfi.ltFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *