Robotika.lt

Echo Voyager – robotinė povandeninė valtis, skirta ilgalaikėms misijoms (Video)

Robotika.lt 15 rugsėjo, 2016 Dronai Karinė robotika

Kompanija „Boeing“ neseniai pristatė naują bepilotę povandeninę valtį, kuri po vandeniu gali dirbti be degalų papildymo net kelis mėnesius. Tai didžiulis pasiekimas povandeninės žvalgybos srityje.

„Echo Voyager“ – tai jau trečias kompanijos „Boeing“ sukurtas bepilotis povandeninis laivas. Ankstesni modeliai „Echo Seeker“ ir „Echo Ranger“ gali išbūti po vandeniu be degalų papildymo tik kelias dienas. Be to, jiems reikia lydinčio personalo, kuris sektų robotinius laivus po vandeniu ir gabentų specialią įrangą jų aptarnavimui.

„Echo Voyager“ ilgis – 15 metrū. Ankstesnės robotinių lavų versijos siekė 10 ir 5 m. Taip pat į šį aparatą integruota hibridinė energijos sistema, kurios dėka valtis-dronas gali ilgai išbūti po vandeniu. Robotizuota povandeninė valtis galės dirbti net kelis mėnesius ir periodiškai išplauks į paviršių, kad perduotų surinktus duomenis ekipažui, dirbančiam sausumoje.

„Echo Voyager“ turi didelį krovininį skyrių. Jame galima patalpinti įvairią įrangą, kurios prireiks moksliniams tyrimams ar karinėms ekspedicijoms. Pasak žiniasklaidos, galutiniai povandeninės valties bandymai jau baigti ir greitu laiku dronas turėtų būti perduotas Jungtinių Valstijų karinių jūrų pajėgų tarnybai, o taip pat ir turėtų pasirodyti ir tarptautinėje rinkoje.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *