Robotika.lt

Dronų skrydžiams nebereikės GPS

Robotika.lt 22 rugsėjo, 2015 Dronai

Autonominiai bepiločiai, pristatydami prekes ar atlikdami kitą užduotį, naudoja GPS navigacinę sistemą, tačiau palydovai ne visada būna pasiekiami ir patikimi. Todėl profesorius Martinez‘as Carranza, sukūrė naują orientavimosi būdą skraidantiems bepiločiams aparatams. Šios sistemos pagrindas – vizualiniai stebėjimai.

Martinez‘as Carranza yra Meksikos nacionalinio instituto astrofizikos, optikos ir elektronikos sričių tyrėjas. Jis sukūrė sistemą pagal projektą RAFAGA, kurio tikslas – autonominis skraidančių bepiločių aparatų be GPS skrydis atviroje erdvėje.

Sistemos vartotojai pradeda dirbti su reikiamos teritorijos vaizdu, gautu iš GoogleMaps, ir nubrėžia skrydžio trajektoriją šiame žemėlapyje, priešingai nei kita autonominio skrydžio programinė įranga, kurią naudoja daugelis asmeninių dronų.

Tuo tarpu, kai šie prietaisai ir toliau skrenda maršrutu, kurį nurodo GPS, dronai, pasižymintys RAFAGA funkcija, naudoja įtaisytą foto aparatą, kad galėtų aptikti pastatus arba kitus objektus ant žemės, atitinkančius fotografijas iš oro ant palydovo žemėlapio. Pasak kūrėjo, šios technologijos labiau patikimos nei GPS, o reikalinga įranga (kameros, akselerometrai ir giroskopai) yra paprastesni ir pigesni.


Parengta pagal robotics.com.uaFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *