Robotika.lt

Dirbtinis intelektas – į prezidentus?

Robotika.lt 18 rugpjūčio, 2016 Dirbtinis intelektas

Vienas iš kandidatų į JAV prezidento postą – Zoltanas Istvanas, kuris atstovauja Transhumanistų partijai, sulaukė itin daug žiniasklaidos dėmesio.Tačiau pats prezidentu tapti jis neketina, tikina, jog šį postą ateityje užims dirbtinis intelektas (DI).

Jo kampanijai netrūksta socialiai jautriomis temomis grįstų pasisakymų. Z. Istvanas yra už genų modifikacijas, žmogaus gyvenimo trukmės pratęsimą ir net kūno modifikavimą iki tokio lygio, kuris nekenkia aplinkiniams. Visa jo atstovaujama partija ragina žmonės eiti bendro tikslo link – apeiti mirtį, žmogų perkeliant į skaitmeną.

Tiesa, visgi Z. Istvanui laimėti beveik nėra šansų, tačiau jis prisipažįsta, kad pagrindinis jo dalyvavimo tikslas yra populiarinti mokslą, o ne laimėti rinkimus. Nepaisant to, kad daugelis metodų ir ateities pranašysčių yra aršiai kritikuojamos mokslininkų.

Z. Istvano nuomone, DI sistemos ir kitos technologijos gali valdžią padaryti kur kas efektyvesnę. Jis tikina, kad algoritmai gali priimti geresnius sprendimus negu žmonės.

Su tuo nesutinka technologijų ekspertai, kurie tikina, kad DI mokosi iš žmonių, vadinasi, praktiškai neįmanoma išvengti klaidų, kurias padaro žmonės.

„Labai svarbu reguliuoti DI. Manau, žmonės turės balsuoti, kurie algoritmai bus jų valdžioje, lygiai taip, kaip dabar renkami žmonės į įvairius postus“, – atsikerta Z. Istvanas.

Kolorado universiteto mokslininkas Steve`as Vanderheidenas tikina, kad kai kurios Z. Istvano idėjos – kaip aktyvesnė kova su klimato pokyčiais – yra palaikomos mokslininkų, tačiau kitos yra kritikuojamos.

„Daugelis jo futuristinių vizijų yra tik teoriniame lygmenyje. Jo populiarinamos idėjos yra labai suidelizuotos, joms trūksta kritikos ir sveiko proto“, – sako S. Vanderheidenas.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *