Robotika.lt

Dirbtinis intelektas nugalėjo žmones stalo futbolo žaidime (Video)

Robotika.lt 6 gruodžio, 2016 Dirbtinis intelektas

Stalo futbolas – tai azartiškas žaidimas bet kokio amžiaus žmonėms. Tačiau ką daryti, jei neturite su kuo žaisti? Galite pasinaudoti robotizuota platforma, kurią sukūrė Lozanos Federalinė politechnikos mokykla Šveicarijoje. Pirmą kartą buvo surengtos varžybos tarp žmonių ir robotų, kurias laimėjo pastarieji.

Bakalauro ir magistro studijų studentai, kurie ir sukūrė šią sistemą, norėjo patikrinti ar dirbtinis intelektas sugebės nugalėti žmones stalo futbolo žaidime. Naujoji robotizuota platforma buvo kuriama daugelį metų, tačiau nesenai patobulinus sistemą ji tapo greitesnė, tikslesnė ir galingesnė. Inžinieriai pasiekė tokį dirbtinio intelekto lygį, kad vidutinio lygio žaidėjai nesugebėjo jo aplošti.
Kameros, kuri integruota po permatomu žaidimo lauku, dėka robotizuota sistema stebi žaidimo eigą. Itin dinamiškų variklių dėka robotizuoti žaidėjai sugeba greitai perprasti puolėjų atakas, kai tuo tarpu kiti varikliai atsako už puolamuosius veiksmus. Pasak kūrėjų, tikslumas iki milimetro ir greita sistemos reakcija gerokai padidina robotų pergalę.

Tačiau, anot žiniasklaidos, nepaisant sistemos atnaujinimų, ji sugeba demonstruoti tik labai nesudėtingą strategiją. Programinė valdymo įranga aptinka kamuolį, ir siunčia atitinkamus nurodymus roboto „rankai“, kad jį sustabdytų ir nukreiptų link tikslo, naudojant greitį ir jėgą.

„Šiame kūrimo etape sistema turi visiškai mažytes smegenis“, – sako projekto koordinatorius Kristofas Zalcmanas. „Tačiau mes norime, kad robotas sugebėtų laikytis kuo atokiau nuo varžovo ir atspėti kamuolio kelią bei priešininko pozicijas“.

Norėdama įgyvendinti šias idėjas, komanda pradėjo diegti lazerinę technologiją, kuri padėtų aptikti žmogaus rankų padėtį. Kūrėjai taip pat norėtų, kad varžybos įvyktų tik tarp robotų. Tikslas – išbandyti įvairias strategijas, įdiegtas į sistemos valdymo programą.

Video medžiagoje galite pamatyti kaip veikia robotizuota sistema stalo futbolo žaidimo metu.

 Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *