Robotika.lt

Dirbame kartu su robotais (Video)

Robotika.lt 23 sausio, 2015 Pramoniniai robotai

Šimtai tūkstančių pramoninių robotų dirba viso pasaulio gamyklose. Žmonės juos prižiūri nuotoliniu būdu, kadangi šalia tokių robotų jiems būti gan pavojinga ir nerekomenduojama.  Tačiau netolimoje ateityje robotai ir žmonės dirbs kartu, petys į petį.

Jau dabar  kuriama nemažai mobiliųjų robotų, kurie geba saugiai darbuotis greta žmogaus. Viena sričių, kurioje robotai jau greit bendradarbiaus su žmonėmis,  tai aviacijos pramonė.

Mobilūs robotai, pritaisyti ant bazės ominRob hermetizuos lėktuvų fiuzeliažus, atliks įvairius matavimus ir testavimus. Ceche šie robotai judės vienodu greičiu su žmogumi, dirbs šalia jo ir su juo aktyviai bendradarbiaus.

Šis projektas vadinamas VALERI (Validation of Advanced, Collaborative Robotics for Industrial Applications). Mobilūs robotai, kurie kuriami būtent šiam projektui, atliks monotoniškas ir sudėtingas operacijas. Projekte dalyvauja kelios garsios Europos komandos: Airbus DS, FACC AG, IDPSA, Prodintec, o, taip pat KUKA Laboratories GmbH ir Profactor GmbH. VALERI projektą kuruoja Fraunhoferio IFF institutas, įsikūręs Magdeburge. Projektui suteikta dotacija už 3,6 mln dolerių.

Lėktuvų gamyba šiam projektui buvo pasirinkta ne atsitiktinai. Lėktuvo fiuzeliažo komponentai pernelyg dideli, kad juos būtų galima apdoroti stacionariuose robotikos kompleksuose. Jei detalė „neateina” prie roboto, tai robotas gabenamas pas detalę. Mobilūs robotai juda savarankiškai ir įvairiu greičiu. Jie sugeba atlikti ne tik įvairias pramonines operacijas, bet ir gali padėti žmonėms, pavyzdžiui, pernešti instrumentus per sandėlį arba pristatyti reikiamą detalę.

Mobilūs robotai atlieka ne tik svarbias operacijas, bet ir yra nepavojingi žmonėms. Į robotus bus integruota optinė sistema ir jutikliai su įvairiais davikliais. Jautri „oda” su amortizaciniu sluoksniu padės robotizuotiems technikams išvengti susidūrimų su žmogiškaisiais jų kolegomis ir suteiks saugias darbo sąlygas.

Mobiliųjų robotų testai bus atliekami jau šiais metais. Pasak projekto VALERI vadovo ir generalinio koordinatoriaus Chose Saens, šiuos robotus bus galima panaudoti ne tik aviacijos pramonėje, bet ir laivyboje bei gaminant vėjo turbinas.

https://www.youtube.com/watch?v=Hn0rZtr6kFg


 Parengta pagal roboting.ruFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *