Dirbame kartu su robotais (Video)
Šimtai tūkstančių pramoninių robotų dirba viso pasaulio gamyklose. Žmonės juos prižiūri nuotoliniu būdu, kadangi šalia tokių robotų jiems būti gan pavojinga ir nerekomenduojama. Tačiau netolimoje ateityje robotai ir žmonės dirbs kartu, petys į petį.
Jau dabar kuriama nemažai mobiliųjų robotų, kurie geba saugiai darbuotis greta žmogaus. Viena sričių, kurioje robotai jau greit bendradarbiaus su žmonėmis, tai aviacijos pramonė.
Mobilūs robotai, pritaisyti ant bazės ominRob hermetizuos lėktuvų fiuzeliažus, atliks įvairius matavimus ir testavimus. Ceche šie robotai judės vienodu greičiu su žmogumi, dirbs šalia jo ir su juo aktyviai bendradarbiaus.
Šis projektas vadinamas VALERI (Validation of Advanced, Collaborative Robotics for Industrial Applications). Mobilūs robotai, kurie kuriami būtent šiam projektui, atliks monotoniškas ir sudėtingas operacijas. Projekte dalyvauja kelios garsios Europos komandos: Airbus DS, FACC AG, IDPSA, Prodintec, o, taip pat KUKA Laboratories GmbH ir Profactor GmbH. VALERI projektą kuruoja Fraunhoferio IFF institutas, įsikūręs Magdeburge. Projektui suteikta dotacija už 3,6 mln dolerių.
Lėktuvų gamyba šiam projektui buvo pasirinkta ne atsitiktinai. Lėktuvo fiuzeliažo komponentai pernelyg dideli, kad juos būtų galima apdoroti stacionariuose robotikos kompleksuose. Jei detalė „neateina” prie roboto, tai robotas gabenamas pas detalę. Mobilūs robotai juda savarankiškai ir įvairiu greičiu. Jie sugeba atlikti ne tik įvairias pramonines operacijas, bet ir gali padėti žmonėms, pavyzdžiui, pernešti instrumentus per sandėlį arba pristatyti reikiamą detalę.
Mobilūs robotai atlieka ne tik svarbias operacijas, bet ir yra nepavojingi žmonėms. Į robotus bus integruota optinė sistema ir jutikliai su įvairiais davikliais. Jautri „oda” su amortizaciniu sluoksniu padės robotizuotiems technikams išvengti susidūrimų su žmogiškaisiais jų kolegomis ir suteiks saugias darbo sąlygas.
Mobiliųjų robotų testai bus atliekami jau šiais metais. Pasak projekto VALERI vadovo ir generalinio koordinatoriaus Chose Saens, šiuos robotus bus galima panaudoti ne tik aviacijos pramonėje, bet ir laivyboje bei gaminant vėjo turbinas.
https://www.youtube.com/watch?v=Hn0rZtr6kFg
Parengta pagal roboting.ru
Facebook komentarai
Reklama
Reklama
Mūsų draugai
Naujausi įrašai
Europos Sąjunga ir robotika: kur link mes keliaujame?
Parrot SLAM dunk – paketas, skirtas bepiločių gamintojams (Video)
Mesh Mould – robotas-statybininkas (Video)
Inovacinis robotas-dažytojas PictoBot iš Singapūro (Video)
Plobot – robotas, mokantis vaikus programavimo (Video)
HES Hywings — bepilotis, naudojantis vandenilio kurą (Video)
Emotix Miko — komunikacinis robotas su emocijomis (Video)
MMS Drone – patvarus benzininis bepilotis (Video)
Draugaukime
Naujausi komentarai
Žymos
Visos kategorijos
- Dirbtinis intelektas
- Dronai
- Egzoskeletai
- Karinė robotika
- Namų robotai
- Naujausi
- Pagalbos robotai
- Pramoniniai robotai
- Robotai
- Robotai humanoidai
- Robotai ir menas
- Robotai ir žmonės
- Robotai kine
- Robotai medicinoje
- Robotai mokslui
- Robotai pramogai
- Robotikos ateitis
- Robotiniai automobiliai
- Robotiniai žaislai
Komentarai (0)