Robotika.lt

Dinaminis matymas – didelės spartos manevrams atlikti (Video)

Robotika.lt 22 spalio, 2014 Robotai mokslui

Šiandien robotų technikos pasaulis mus nuolat stebina naujovėmis ir išradimais, kuriuos neseniai matėme tik fantastiniuose filmuose.  Vis dėlto dauguma robotikos kūrinių yra akli.

Nepaisant pažangių jutiklių, leidžiančių jiems tikslingai veikti aplinkoje, jų matymo funkcijos yra labai ribotos, o tai sukelia problemų siekiant priversti robotus atlikti didelės spartos manevrus.

Atsižvelgdami į šią „kliūtį“, Ciuricho universiteto (Šveicarija) mokslininkai, E. Mueggler, B. Huber ir D. Scaramuzza  Tarptautinėje sumanių robotų ir sistemų konferencijoje pristatė  inovatyvią technologiją – dinaminius matymo jutiklius (angl. Dynamic Vision Sensor, DVS), atveriančius robotams naujas aplinkos suvokimo galimybes, t.y. gebėjimą matyti.

Kurdami dinaminius matymo jutiklius mokslininkai įkvėpimo sėmėsi iš tikros (biologinės) akies, todėl sistema yra paremta žmogaus regos funkcionalumo galimybių panaudojimu.

Dynamic Vision Sensor technologijos „dėka“, vietoj nuosekliai siunčiamų ilgalaikio kadravimo vaizdų (toks veikimo pobūdis būdingas CMOS kamerai), yra gaunami tik pikselio lygio šviesos pokyčiai, sukeliami roboto pozicijos pakeitimo. Vaizdai suvokiami mikrosekundės tikslumu (bendras tikslumas 96 procentai), nes nesant ilgalaikio kadravimo funkcijai išvengiamas „vėlavimo“ faktorius.

Tikslus ir greitais siunčiamų vaizdų suvokimas yra itin reikšmingas kuriant sudėtingus bei sparčius manevrus atliekančius robotus. DVS sistema suteikia robotams galimybę sistemingai veikti aplinkoje net ir esant dideliam judėjimo greičiui. Anot kūrėjų, technologija vis dar reikalauja tobulinimo, o jų svarbiausias tikslas – pagerinti kameros raišką, pritaikant Dynamic Vision Sensor veikimą įvairioje aplinkoje.


 

Parengta pagal University of Zurich ir spectrum.ieee.org informacijąFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *