Daugiafunkcinis robotas PR2 (Video)
Robotas kuo puikiausiai susiranda rozetes bet kokioje patalpoje ir pats pasikrauna. Taip pat jis sugeba iš vienos stiklinės į kitą perpilti skystį, vartyti knygos lapus, paimti rašiklį arba lėkštę. PR2 atlieka net tik žmogui įprastus veiksmus, bet ir kur kas sudėtingesnes operacijas.
1. Surinkti Rubiko kubą
Robotas labai greitai susitvarko su užduotimi. Iš pradžių jis kruopščiai nuskanuoja visas kubo sieneles, surenka kubą savo „galvoje” ir tik tada imasi darbo. Žinoma PR2 buvo sukurtas ne tam, kad spręstų galvosūkius. Tai tik vienas iš tyrimo instrumentų padedančių atlikti bandymus robototechnikoje.
2. Gaminti valgį
Kuri namų šeimininkė atsisakytų tokio padėjėjo? Jis moka suplakti sviestą su cukrumi, pradaužti kiaušinio lukštą ir iškepti sausainių. Deja, jis neapsižymi tvarkingumu ir virtuvėje palieka netvarką.
Kartu su kitu robotu Rosie PR2 gali iškepti skanų pyragą. Jam tereikia prieigos prie interneto ir produktų iš šaldytuvo.
Gavęs užduotį robotas suranda reikiamą receptą ir išsiaiškina visą gaminimo procesą. Skanuodama brūkšninius kodus mašina pasirenka tinkamus produktus ir pradeda gaminti, atlikdamas įprastas operacijas: atidaro/uždaro pakuotę, paima ingredientus, juos supjausto ir t.t. Roboto PR2 kaina gana nemaža – 400 tūkstančiai dolerių. Taigi virtuvėje geriau šeimininkauti patiems, ir bus pigiau, ir žinoma skaniau!
3. Skalbti ir lankstyti drabužius
Daugelis robotų kuo puikiausiai susitvarko su įvairiais kietais objektais. O kaip su minkštais, pavyzdžiui, rankšluosčiu? Kokius veiksmus turi atlikti robotas? Ar jis pajėgus susitvarkyti su didele krūva skalbinių?
Berklio universiteto elektrotechnikos ir kompiuterių mokslo katedros profesorius Pieter’is Abbeel’is ir jo studentai sukūrė robotą, kuris moka skalbti ir lankstyti drabužius. Kad robotas atliktų savo darbą teisingai, programuotojai turėjo sukurti tūkstančius kodo eilučių. Pirmiausia, laikydamas rankose drabužį robotas susipažįsta su jo geometrija. O dvi plataus matomumo kameros – jo „akys” – leidžia robotui sukurti 3D objekto modelį. Procesorius vieną po kitos atmetinėja visas hipotezes, kol suranda teisingą ” manipuliatoriuose už apykaklės laikau marškinius”. Tada įsijungia „marškinių” lankstymo algoritmas. Nors roboto judesiai staigūs, gal net šiek tiek gąsdinantys, tačiau rūbus jis sulanksto gražiai.
4. Garsiai skaityti
Pensilvanijos universiteto laboratorijos GRASP Lab darbuotojai robotą PR2 išmokino atpažinti žodžius. Jis gali garsiai skaityti bet kokius užrašus – nuo paprastų užrašų iki ilgų perspėjimų ant lentelių.
Robotas mokinasi skaityti lygiai taip pat kaip ir vaikai. Kol kas jis gali perskaityti neilgas frazes. Tačiau sparčiai tobulėjant technologijoms robotai tikrai galės skaityti, pavyzdžiui, pasakas vaikams arba ilgus pasakojimus.
5. Rūšiuoti ir sudėti produktus
Stanfordo universiteto mokslininkai sukūrė PR2 programą, kurios dėka robotas gali paimti objektus, skanuoti juos pagal brūkšninį kodą ir netgi sudėti juos į pirkinių maišelius.
Robotas daiktus atpažįsta pagal tokį patį principą kaip ir drabužių. Pirmiausia jis susipažįsta su objektu, ištyrinėja jo formą, sukuria trimatę projekciją. Atlikęs šią analizę, robotas nusprendžia kaip savo mechaninėmis rankomis geriau paimti daiktus.
Robotas taip pat moka įvertinti objekto dydį ir jį atpažinti nuskanavus brūkšninį kodą. Taigi, PR2 gali dirbti kasininku prekybos centre arba pasiturinčio šeimininko pagalbininku apsipirkinėjant parduotuvėse.
6. Rūšiuoti nepermatomus objektus
Ajovos universiteto robototechnikos laboratorijos mokslininko Jivko Sinapov’o dėka robotas PR2 galės rūšiuoti nepermatomos talpos daiktus ir neatidaręs jų nustatyti kas yra jų viduje. Jis paima buteliuką, perima iš vienos rankos į kitą, pasukioja ir nustato ar viduje yra skysta, ar kieta medžiaga.
7. Žaisti biliardą
Atlikęs visus sudėtingus darbus, robotas turi pailsėti. Kompanijos Willow Garage kūrėjai savo kūrinį išmokino žaisti biliardą.
Į PR2 galvą įmontuota Polaroid fotokamera padeda surasti ant biliardo stalo kamuoliuką, manipuliatoriais valdyti biliardo lazdą. O programinės įrangos dėka, smūgiuodamas į kamuoliuką, robotas gali pasirinkti tinkamiausią smūgio variantą.
Facebook komentarai
Reklama
Reklama
Mūsų draugai
Naujausi įrašai
Europos Sąjunga ir robotika: kur link mes keliaujame?
Parrot SLAM dunk – paketas, skirtas bepiločių gamintojams (Video)
Mesh Mould – robotas-statybininkas (Video)
Inovacinis robotas-dažytojas PictoBot iš Singapūro (Video)
Plobot – robotas, mokantis vaikus programavimo (Video)
HES Hywings — bepilotis, naudojantis vandenilio kurą (Video)
Emotix Miko — komunikacinis robotas su emocijomis (Video)
MMS Drone – patvarus benzininis bepilotis (Video)
Draugaukime
Naujausi komentarai
Žymos
Visos kategorijos
- Dirbtinis intelektas
- Dronai
- Egzoskeletai
- Karinė robotika
- Namų robotai
- Naujausi
- Pagalbos robotai
- Pramoniniai robotai
- Robotai
- Robotai humanoidai
- Robotai ir menas
- Robotai ir žmonės
- Robotai kine
- Robotai medicinoje
- Robotai mokslui
- Robotai pramogai
- Robotikos ateitis
- Robotiniai automobiliai
- Robotiniai žaislai
Komentarai (0)