Robotika.lt

DARPA nori sukurti protezus, prilygstančius tikroms rankoms (Video)

Robotika.lt 11 kovo, 2015 Robotai medicinoje

 DARPA neseniai pranešė, jog siekia progreso projekte, orientuotame į robotizuoto rankos protezo tobulinimą, kuris suteikia realų lytėjimo pojūtį. Tokios technologijos išradimas ir pritaikymas praktiniais tikslais taptų išsigelbėjimų tiems, kurie dėl susiklosčiusių nelaimingų aplinkybių neteko galūnių.

Modernios technologijos, pavadintos HAPTIX, kūrimui DARPA sudarė sutartis net su aštuoniomis skirtingomis specialistų komandomis. Komandas sudaro keturi universitetai, dvi pelno nesiekiančios medicinos tyrimų organizacijos bei dvi komercinės elektroninių įrenginių plėtros organizacijos. Prieš išbandant HAPTIX technologiją realybėje, komandos, pasitelkusios simuliacines programines įrangas, su kūriniu eksperimentuos virtualioje erdvėje.

Viešame pranešime spaudai DARPA teigė, kad „esminė DARPA įsipareigojimo dalis yra padėti atkurti funkcijų pilnavertiškumą ir natūralumą sužeistiems kariams bei veteranams, taip pat remti Baltųjų Rūmų „Brain“ iniciatyvos projektą. HAPTIX – tai siekis sukurti rankos protezo sistemą, kuri juda ir yra jautri lytėjimui kaip tikra ranka. Grįžtamasis sensorinis ryšys, ypač rankos, yra gyvybiškai svarbi funkcija, todėl HAPTIX ketina pasiūlyti tokias realistiškas ir patikimas jutimo galimybes, kad vartotojai protezus norėtų dėvėti nuolat. Atkuriant jutimines funkcijas, HAPTIX taip pat siekia sumažinti arba visiškai pašalinti galūnių skausmą, kuris pasireiškia net 80 proc. nukentėjusiųjų“.

Projekto eigos metu DARPA pasirinks kelių komandų idėjas, kurių veiklą plėtos toliau. Manoma, kad robotizuotas rankos protezas praktiniam naudojimui bus paruoštas per ketverius metus.


Parengta pagal popsci.comFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *