Robotika.lt

Cubelets – robotizuoti kubai (Video)

Robotika.lt 4 rugpjūčio, 2014 Robotai mokslui Robotai pramogai

Šiuolaikiniame pasaulyje, kuriame gausu įvairių elektroninių įrenginių, netgi vaikiški žaisliukai gaminami į pagalbą pasitelkiant robotizuotas technologijas. Pavyzdžiui, tokių konstruktorių dėka kaip Mindstorms ir Lego Technics vaikai gali surinkti robotizuotus personažus pasirinkdami įvairius sudėtingumo lygius.

Tačiau norint surinkti tokius robotizuotus modelius, bet kokiu atveju reikia turėti elementarių inžinerinių žinių. O tokiais sugebėjimais pasigirti gali ne kiekvienas vaikas. Todėl kompanija Modular Robotics sukūrė kubų komplektą Cubelets, kurių kiekvienas modulis yra atskiras nesudėtingas robotas, atliekantis savo funkciją.

Į standartinį komplektą įeina 20 kubų, kurie pasižymi įvairiomis savybėmis. Visi žaidimo elementai pasiskirsto į kelias grupes:

• veiksmai (sukimasis, judėjimas, dinamika, grafika ir šviesa);
• sensoriai (temperatūros, atstumo ir ryškumo davikliai, reguliatorius);
• „mąstantys” kubai (pasyvi reakcija, minimumas, maksimumas, blokavimas, baterija, atvirkštinis veiksmas).

Paskutinė grupė atlieka kontrolerių vaidmenį, kurių dėka galima nustatyti sąveikavimo pobūdį tarp kubų veiksmų ir kubų-sensorių.

Žinoma, iš šių konstruktorių nepavyks sukonstruoti sudėtingų modelių, tačiau mažiesiems jie tikrai patiks!Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *