Robotika.lt

CES 2015 parodos žvaigždės – Furo-i Home ir Droplet (Video)

Robotika.lt 8 vasario, 2015 Namų robotai

Prieš mėnesį Las Vegase vykusioje parodoje Consumer Electronics Show (CES) daugiau nei dešimt kompanijų pristatė savo namų robotus.  Du robotai ypač sužavėjo parodos dalyvius. Tai Furo-i Home bei robotinis laistytuvas Droplet.

Furo-i Home

Kone didžiausia šou žvaigžde tapo robotas Furo-i Home. Mobilus, kūgio formos robotas prisijungia prie planšetės, kuri atvaizduoja draugišką androido veidą. Daviklių dėka, robotas Furo-i Home gali gauti tiesiogines balso komandas iš vartotojo. Pavyzdžiui, jūs galite paliepti robotui reguliuoti temperatūrą kambaryje, įjungti ir išjungti šviesą arba muziką.

Pasak inžinieriaus,generalinio kompanijos Futurbot direktoriaus bei įkūrėjo Se-Kyong Song, robotas turi daugybę daviklių, kurių dėka gali atpažinti veidus ir nustatyti temperatūrą patalpose, bei gauti kitą išorinę informaciją.

Robotas Furo-i Home taip pat gali būti puikus mokomasis prietaisas vaikams ir šeimoms nariams. Robotą galima užprogramuoti, kad jis pažadintų senyvo amžiaus žmogų, primintų jam išgerti vaistus, papusryčiauti ir t.t.. Arba, jei vaikui atsitinka kokia nelaimė, kai namie nėra tėvų, robotas gali pranešti tėvams apie iškilusią problemą ir leisti pasikalbėti su vaiku per video programėlę. Futurebot tikisi iki šių metų galo parduoti bent jau 10 000 tokių namų robotų. Vienas Furo-i Home robotas kainuoja 1000 dolerių.

Droplet

Dar vienas robotas, susilaukęs didelio lankytojų dėmesio yra Droplet. Tai interneto ryšiu valdomas robotinis laistytuvas.

Galite pasirinkti kokius augalus laistyti, kaip dažnai tai daryti, kiek vandens jiems skirti ir Droplet atliks šiuos visus darbus. Šis savarankiškas laistytuvas neįtikėtinai sumanus. Robotas nuolat seka orų prognozes, pavyzdžiui, jei yra 80% tikimybė, kad vakare lis, tai robotas atideda laistymo darbus kitam kartui, kai dirvožemis išsausės.

Droplet sukūrusios kompanijos savininkas Steve’as Fernholz’as mano, kad daugelis žmonių dar nėra pasiruošę priimti robotus į savo gyvenimą. Anot jo, esmė ne tame, kad jie nepasiruošę naujoms technologijoms, o tame, kad vartotojai nori jaustis saugiai ir patogiai savo namuose. „Namai – tai labai privati erdvė. Būtent dėl to, mes sukūrėme mielą ir draugišką prietaisą, kuris nekelia grėsmės šeimininkams, – sako Fernholz‘as.“


Parengta pagal robotics.com.uaFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *