Robotika.lt

BB-8 – jei turi vaiką, pradėk taupyti šiam neįtikėtinam robotui (Video)

lrytas.lt 9 rugsėjo, 2015 Robotiniai žaislai

Ne kiekvieną dieną robotas iš kino filmo gali atsidurti tavo kambaryje ir atlikti viską, ką darė kine. O štai „Sphero“ sukurtas netrukus ekranus pasieksiančių „Žvaigždžių karų“ robotas BB-8 parodoje IFA išdarinėjo tokius dalykus, kad nepaliko abejonių – tai beveik autentiška „tikro“ fantastinio roboto reinkarnacija, jo veikimo principas sutrikdys ne vieną profesorių, o pamatę filmą vaikai kitos dovanos Kalėdoms nė neįsivaizduos.

„Žvaigždžių karų“ gerbėjai, kurie nešvytėjo džiaugsmu sužinoję, kad filmo tęsinį kurs kompanija „Disney“, dabar gali dėl to atsiprašyti. Ir ne todėl, kad filmas „Žvaigždžių karai: galia nubunda“ bus labai geras, o dėl to, kad tik „Disney“ ir galėjo sukurti tokį veikiantį robotą.

BB-8 – tai kamuolys, prie kurio stebuklingai laikosi niekaip nepritvirtinta pusės sferos formos „galva“. Beje, galva labai panaši į klasikinių „Žvaigždžių karų“ išgarsinto robotuko R2-D2 galvą.

Kitas ne mažiau svarbus panašumas – naująjį BB-2, kaip ir kadaise R2-D2, inžinieriai pagamino specialiai filmui. Režisierius J.J.Abramsas pareiškė, kad nesvarbu, kiek tai kainuos, kur kas smagiau filmuoti tikrą veikiantį daiktą, negu įdėti į filmą nupieštą kompiuterine grafika.

Tačiau viena yra pagaminti maketą iš popieriaus, visai kas kita priversti veikti robotą, kurio galva niekaip nepritvirtinta prie nuolat besisukančio korpuso, bet vis tiek nuolat išlieka stabilioje pozicijoje, be to, gali sukiotis ir netgi pozomis reikšti emocijas.

Tai pasirodė įmanoma tik dėl to, kad filmą kūrė „Disney“. Pirmiausia ši kompanija jau 2010 m. buvo įsigijusi startuolį „Sphero“. Startuolis buvo sukūręs smagų žaisliuką – programėle valdomą kamuolį, kuris rieda ten, kur nurodome savo išmaniajame įrenginyje. Antra, „Disney“ užpatentavo technologiją, leidžiančią „stebuklingai“ prie to kamuolio pritvirtinti galvą.

Taip buvo pagamintas didžiulis robotas filmui. Taip pat gimė ir mažytė jo kopiją, kurios triukus su minia smalsuolių stebėjome Berlyne, parodoje IFA 2015.09.07
Taigi tai gražus kamuoliukas su galva, kuris juda riedėdamas ir yra nuotoliniu būdu valdomas programėle? Ne – tai kur kas daugiau.

Pirmiausia jis galva gali rodyti emocijas – palinksėti, papurtyti, nustebti. Antra, robotuką galima valdyti ne tik programėle, bet ir balsu. Trečia, net nevaldomas robotukas neužmiega. Jis gali savarankiškai „patruliuoti teritorijoje“, o užmirštas pradeda dairytis, lyg ieškodamas, kur jūs dingote.

Robotukas neturi jokių jutiklių, tad po namus laksto lyg smagus aklas šuniukas. Tiesa, tai nereiškia, kad jis visai kvailas. Programėlė gali sekti roboto judėjimą ir fiksuoja kiekvieną susidūrimą su kliūtimi, tad vėliau į tą pačią kliūti robotukas neatsitrenks.

„Sphero“ teigia, kad robotukas gali sukurti ir leisti jums pažiūrėti holografinį vaizdo įrašą. Tiesa, tokios technologijos dar nėra, o roboto galvoje nėra nei projektoriaus, nei kameros. Tad „Sphero“ sugalvojo gudrų papildytos realybės sprendimą.

Nukreipę išmaniojo įrenginio, kuriuo valdote robotuką, kamerą taip, kad ekrane matytumėte patį robotą, pamatysite kai ką daugiau. Ekrane rodomas robotas transliuos įsivaizduojamą holograminį pranešimą. Tą pranešimą galite įrašyti patys naudodami įrenginio priekinę kamerą.

Aišku, tai žaidimas, bet juk čia ir yra žaislas. Tiesiog kol kas tai pats įspūdingiausias „Žvaigždžių karų“ žaislas, kokį teko matyti. Taigi ruoškite 150 dolerių (tiek šiuo metu robotukas kainuoja „Sphero“ parduotuvėje) arba nuslėpkite nuo savo vaikų, kad išvis yra toks filmas kaip „Žvaigždžių karai“.

Arnoldas Lukošius


Lrytas



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *