Robotika.lt

Batcopter – šikšnosparnių draugas (Video)

Robotika.lt 7 spalio, 2014 Robotai mokslui

Bostono universiteto darbuotojai sukūrė skraidantį robotą Batcopter, kuris stebės šikšnosparnių pulkus. Šie stebėjimai padės vystytis robototechnikos sričiai. Taip pat tai padės pagerinti skraidančių bepiločių aparatų kontrolę ir ištirti kaip šie padarai, skraidydami tokiais gausiais pulkais nesusiduria vienas su kitu.

Šis skraidantis robotas valdomas OpenPilot – autopilotu su atviru išeitiniu kodu, kurio dėka galima valdyti nedidelius bepiločius skraidančius aparatus. Batcopter – tai stačiakampės formos platforma su keturiais propeleriais apsaugota tinklu, po kuriuo paslėpta 3D kamera ir GPS navigatorius. Šis bepilotis iš Bostono nukeliavo į Teksasą.

Batcopter 1.0 virto Batcopter 2.0

Pirmieji bandymai tarp šikšnosparnių buvo nesėkmingi, kadangi robotas Batcopter nesugebėjo susitvarkyti su stipriu vėju. Todėl kūrėjai tuoj pat jį perdarė. Pakeitė detales ir sumažino svorį nuo 1,3 kg iki 0,5 kilogramo. Taip pat pritaisė bambukines lazdeles, dvipusę juostą, poroloną, o anglies pluošto juostas pakeitė į aliuminio. Šį modelį kūrėjai pavadino Batcopter 2.0.

http://www.bu.edu/iml/files/2011/06/2011-05-22_16-13-56_593.jpg

Batcopter V2.0 / Boston University

Patobulintas robotas Batcopter nufilmavo kelis terabaitus video medžiagos. Nufilmuoti kadrai, dėka antžeminių greitųjų infraraudonųjų kamerų, atrodo įspūdingai. Tuo galite įsitikinti patys:


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *