Robotika.lt

Avidbot – robotai–siurbliai darbui biuruose

Robotika.lt 3 liepos, 2014 Namų robotai
Efektyvūs robotai–siurbliai, kurie yra sukurti palaikyti idealią tvarką bei švarą namuose nėra naujiena, tačiau tokio pobūdžio mechanizmai, skirti prižiūrėti viešas erdves, tokias kaip organizacijų bei įmonių biurai, kontoros ir pan. vis dar dėmesio reikalaujanti sritis. Puikus kompanijos įvaizdis kuriamas ne tik kokybišku darbu, bet ir tinkamais reprezentacijos būdais puoselėjant estetiką. Atsižvelgusi į šį svarbų faktorių, Kanadoje įsikūrusi kompanija Avidbot, neseniai pristatė šiuolaikinės organizacijos lūkesčius atitinkančius robotus–siurblius bei robotus–grindų šveitėjus, kurie, teigiama, sumažins patalpų tvarkymo laiko sąnaudas bei kaštus.

Vis dėlto moderni Avidbot kompanijos idėja sulaukė kontraversiškų atsiliepimų, dėl netikslingo ir netgi neproduktyvaus darbo našumo, kuris neturi jokių sąsajų su netinkama prietaiso kokybe. Priešingai, roboto–siurblio funkcijos yra sistemingos. Bandymų metu įrodyta, kad Avidbot robotas sugeba greitai aptikti nešvarumus bei efektyviai juos pašalinti. Tai pat naujasis valymo mechanizmas atitinka visus aukščiausius kokybei keliamus reikalavimus technologiniu aspektu – lazerinė žemėlapių sudarymo sistema, pranašus tako skanavimas, kad visi kelyje pasitaikantys nešvarumai būtų sunaikinti, valymas aplink objektus bei lengvas ir nesudėtingas roboto valdymas.

Tačiau nepaisant to, kad robotai–siurbliai yra puikūs pagalbininkai namuose, naudojant juos viešoje erdvėje gali išryškėti tam tikri tokių įrenginių valdymo trūkumai. Namams skirti robotai–siurbliai (ar kiti švarą bei tvarką palaikyti sukurti įrenginiai) yra nuolat, nors ir netiesiogiai, prižiūrimi žmogaus, kitaip tariant juos įsigijęs asmuo yra atsakingas už jų eksploataciją. Robotų–siurblių, skirtų naudoti biuruose, valdymas tampa robotų atsakomybę, nes pagrindinis tikslas – žmogiškuosius išteklius pakeisti mechaniniais. Visgi, kol kas robotai nėra pakankamai savarankiški, jog galėtų būti absoliučiai nekontroliuojami, taigi organizacija vis tiek turėtų samdyti asmenį atsakingą už tvarkos palaikymą, kitaip tariant atsakingą už robotų valdymą.

Nepaisant tam tikrų tobulinimo reikalaujančių niuansų, Avidbot robotai yra puikus pavyzdys skatinantis judėti pažangių idėjų link. Novatoriški robotai–siurbliai gali tapti nepakeičiama pagalbos priemone organizacijos patalpų tvarkytojams, ir taip pat kaip namų švarai palaikyti skirti robotai, paskatinti tvarkymosi procesus bei apriboti žmogaus išnaudojamos energijos kiekį.

Avidbot kompanija ketina ne tik parduoti, bet ir nuomoti robotus. Robotas–siurblys įkainotas 7 500 dolerių suma, o robotas–šveitėjas – 13 500 dolerių. Nuomos kainos – 4 doleriai ir 6 doleriai per valandą.

Modernūs Avidbot robotai gali tapti nepakeičiami organizacijos patalpų tvarkymo darbuose, ne tik kaip autonominiai įrenginiai, bet ir kaip puiki pagalbos priemonė biuro švara besirūpinantiems asmenims.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *