Robotika.lt

Autonomiškai besikeičiantys robotai–baldai (Video)

Robotika.lt 2 liepos, 2014 Namų robotai
Tarsi fantastinio filmo epizodas… Poziciją keičiantys robotų blokeliai, galintys transformuotis į namuose laisvai judančius baldus, yra šiandienos realybė, puikiai atspindinti neginčytiną technologinių galimybių progresą.

Išradingo kūrinio idėją pristatė Šveicarijos mokslininkų grupė. Suprojektuoti smulkūs mechaniniai moduliai, kuriems suteiktas „roombots“ vardas, jungiasi į vieną objektą, tarsi LEGO detalės, todėl gali keisti pavidalą ir transformuotis į bet kokią formą. Šių, klajojančiais baldais apibūdintų, įrenginių vizija kol kas miglota, tačiau kūrėjų teigimu, tokie robotai būtų puikūs pagalbininkai vyresnio amžiaus asmenims bei ypatingos priežiūros reikalaujantiems žmonėms.

Pasak Massimo Vespignani, technologijos instituto inžinieriaus Šveicarijoje (pranc.. École Polytechnique Fédérale de Lausanne), transformuotis gebančių autonominių mechaninių modulių sumanymas nėra naujas, tačiau niekas iki šiol nesugalvojo kaip šią unikalią technologiją pritaikyti praktikoje. M.Vespignani komandos realizuojama klajojančių baldų projekto vizija yra svarbi ne tik moksliniu, bet ir socialiniu aspektu, nes pagrindinis tikslas – sukurti įrenginį, gebantį asistuoti žmonėms, kuriems reikia pagalbos.

Savarankiškai judančių baldų dalys roombot yra 22 centimetrų autonominiai vienetai, primenantys du sujungtus žaidimo kauliukus. Kiekvienoje individualioje detalėje – įmontuota baterija bei trys maži motorai, suteikiantys galimybę judėti skirtingais rėžimais. Roombot taip pat turi ištraukiamas žnyples, kuriomis kabinasi už kitų elementų.

Unikalūs roombot blokai yra universalūs ir daugiafunkciai, nes gali veikti dvejomis skirtingomis būsenomis – jungtis į objektą ir tikslingai atlikti konkretaus baldo rolę arba judėti kaip individualus elementas. Be to, autonominiai blokai geba ne tik susilieti tarpusavyje, bet ir prisijungti prie jau egzistuojančių kambario baldų. Vis dėlto, anot kūrėjų, robotų–baldų savarankiškumas nėra ir nebus absoliutus. Komanda siekia parinkti tikslingiausią robotų valdymo metodą… Svarstoma kontrolės galimybė naudojant kompiuterinį prietaisą bei analizuojamas valdymas balsu arba gestais.

Tinkamo kontrolės metodo parinkimas nėra vienintelis tobulinimo reikalaujantis aspektas. Robotų–baltų roombot prototipas vis dar nepakankamai tvirtas išlaikyti vidutinio svorio žmogų, be to, blokuose esančios baterijos rezultatyviai veikia tik vieną valandą…

Kūrėjai prognozuoja, kad eiliniam vartotojui paruoštas naudoti robotas–baldas bus tinkamas po dvidešimties metų, o iki tol bus siekiama pasiekti aukščiausius kokybės standartus, kurie, tikima, pateisins puoselėjamus lūkesčius.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *