Robotika.lt

Autonominiai Mercedes automobiliai – pramoga keleiviams

Robotika.lt 3 gruodžio, 2014 Robotiniai automobiliai

Fantastiniuose filmuose ateities automobiliai visada buvo vaizduojami kaip neįprastos formos transporto priemonės. Žadėta robotizuota ateitis jau čia pat, tačiau mes vis dar nežinome kaip atrodys tokie automobiliai  Pagal naujausią kompanijos Mercedes koncepciją, tokie automobiliai turėtų būti ne vairavimo priemonė, o keleivių atsipalaidavimo arba darbo vieta.

Ko gero labiausiai stebinanti autonomiško automobilio idėja, su jo viduje įrengta lova, buvo pateikta dailininko Dominiko Uilkoso. Mercedes siūlomas dizainas šiek tiek panašus į tą, kurį praeitais metais pademonstravo Rinspeed. Visas tris koncepcijas vienija viena idėja – transporto priemonių vairavimas suteiks žmonėms galimybę radikaliai pakeisti tradicinio automobilio išplanavimą.

„Mes įsitikinę, kad autonominis vairavimas bus centriniu komfortiško vairavimo faktoriumi,” – teigė kompanijos Mercedes Benz – Daimler korporatyvinių tyrinėjimų vadovas Gerbertas Koleris. „Autonominis vairavimas padeda sumažinti spaudimą ir stresą, pavyzdžiui, automobilių spūstyje ar tolimose kelionėse. Be to, autonominiai automobiliai atveria puikias galimybes vairuotojams bei keleiviams, kuriomis jie gali pasinaudoti kelionės metu.”

S 500 Intelligent Drive / mercedes-benz.com nuotr.

S 500 Intelligent Drive / mercedes-benz.com nuotr.

Pasak Mercedes atstovų, autonominių automobilių interjeras tampa panašesnis į viešbutį arba konferencijos salę. Priekines mašinos sėdynes galima sukinėti, todėl keleiviai, kelionės metu, gali ilsėtis, dirbti arba bendrauti tarpusavyje. Mercedes įsitikinę, kad ateityje autonominiai automobiliai taps privati atsipalaidavimo zona gausiuose mašinų eismo keliuose.

Tarp kitų Mercedes ateities automobilių privalumų – vaizdo ekranai, kuriuose bus galima susipažinti su informacija apie kelionę ir automobilį, taip pat galimybė keleiviams sąveikauti su automobiliu per sensorinius klavišus arba skydelius. Davikliai gali atpažinti akių, rankų ir pirštų judesius, kurių dėka keleiviai galės valdyti automobilį.

Kompanija Mercedes taip pat išvardija embrioninių technologijų eilę, kurias ji išbandė su tyrinėjimams skirtu automobiliu S 500 Intelligent Drive. Šios technologijos gali vaidinti svarbų vaidmenį autonominių automobilių ateityje. Autonominiai posūkiai, navigacija ir sustojimai – viskas kol kas yra kūrimo stadijoje. Lygiai taip pat kuriamos pagalbinės technologijos, tokios kaip sensorinės šviesoforo aptikimo  ir reagavimo į kelyje pasitaikiusias kliūtis sistemos.


Parengta pagal robotics.com.uaFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *