Robotika.lt

Australijoje piemenis pakeis robotai (Video)

Robotika.lt 8 vasario, 2014 Pramoniniai robotai
Piemenų laikai grimzta praeitin. Netolimoje ateityje jų darbą pakeis robotai. Iš tiesų vienas toks roboto prototipas jau yra. Tai Sidnėjaus universiteto darbuotojų projektas.

Keturių ratų robotizuota mašina Rover sugeba gana efektyviai ganyti karves. O įdomiausia tai, kad gyvūnai visiškai ramiai reaguoja, jog jų piemuo yra robotas.

Mašinos dėka banda gali judėti normaliu greičiu, nes robotas niekur neskuba ir daug laiko. Tačiau jei Rover pastebi, kad banda per ilgai užsistovėjo vietoje, iš karto imasi darbo ir gena jas kuo greičiau į priekį.

Anksčiau tokius robotus naudojo vaismedžių stebėjimui. Modifikavę šį prietaisą, mokslininkai atliko bandymus: nuvežė Rover į ganyklą ir stebėjo kaip gyvūnai reaguoja į mašiną. Kaip ir buvo minėta, karvės visiškai ramiai reagavo į jų naująjį robotizuotą piemenį.

Kol kas prototipo valdymui reikalingas žmogus. Tačiau modelis, kurį planuojama išleisti, bus visiškai autonominis. Robotas Rover ne tik ganys karves, bet ir stebės jų bandas aptvaruose. Taip pat jis padės paimti dirvos pavyzdžius ir spręsti problemas susijusias su elektrinėmis tvoromis. Anot kūrėjų, australų fermeriai labai suinteresuoti šiais robotais ir laukia kada galės juos įsigyti savo reikmėms.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *