Robotika.lt

Ar verslui tikrai naudingiau, jeigu žmones pakeistų robotai?

Robotika.lt 12 rugpjūčio, 2016 Dirbtinis intelektas Robotikos ateitis

Robotai perima vis daugiau žmonių darbo. Jie jau atlieka sudėtingas operacijas, dirba statybose, laboratorijose, gali rašyti straipsnius, pirkti akcijas ir t. t. Tai verčia susimąstyti, ar robotai verslui tikrai gali būti naudingesni už žmones?

BBC sukūrė interaktyvų puslapį „Will a robot take your job?“. Jame galite įvesti savo profesiją ir sistema suskaičiuos, koks procentinis šansas, kad vietoje jūsų ateityje dirbs robotas. Tiesa, reikia turėti omenyje, kad skaičiavimai pateikiami remiantis tik Didžiojoje Britanijoje atliktais tyrimas.

Vis daugiau pasaulio kompanijų investuoja į tai, kad pas juos dirbtų robotai. Jie nejaučia emocijų, negali susirgti, nualpti ar jausti skausmo.

Tačiau mokslininkai teigia, kad robotų atėjimas į verslo pasaulį neturėtų gąsdinti. Jie gali ne atimti iš jūsų darbą, o pasitarnauti tam, kad jis būtų atliktas efektyviau, perimti sunkias, pavojingas ar monotoniškas užduotis.

Robotai kol kas negali ir dar greitai negalės prilygti žmogaus protui ir kūrybinei galiai, jie neturi socialinio ir emocinio intelekto.

BBC skaičiuoja, kad mažiausiai tikimybė, jog robotai perims slaugytojų, psichologų, psichoterapeutų ir vadybininkų darbą.


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *