Robotika.lt

Antžmogišką galią suteikiantis kostiumas

Robotika.lt 12 gruodžio, 2014 Egzoskeletai

Kompanija Lockheed Martin, kuri specializuojasi aukštųjų technologijų, lėktuvų ir kitų aviacijos bei kosmonautikos aparatų gamyboje, sukūrė egzoskeletą  Fortis , kuris gali sumažinti jo dėvėtojo keliamą svorį 36 svarais ( apie 16 kilogramų), perduodamas objekto svorį į žemę.

Egzoskeletas sveria daugiau nei 30 svarų, tačiau jį užsidėjęs asmuo beveik nejaučia jokios papildomos naštos. Žinoma, egzoskeleto kostiumas turi ir neigiamų aspektų, kuriuos vis dar reikia tobulinti. Pavyzdžiui, nepaisant to, jog Fortis yra pakankamai dinamiškas keliant objektus, tačiau judėjimas su juo nėra patogus, priešingai – ganėtinai nerangus ir lėtas.

Manoma, kad patobulintas egzoskeleto Fortis prototipas „pasitarnautų“ dirbant fizinį darbą ir taptų unikaliu atradimų pramonės industrijai, nes skatintų darbo našumą, didindamas fizinę jėgą bei mažindamas raumenų nuovargį. Egzoskeletas suteiktų galimybę darbuotojams dirbti kokybiškiau ir ilgiau be dažnų pertraukų.

„Geležinis Žmogus yra išgalvotas personažas, laužantis visus fizikos dėsnius, tačiau Fortis yra tikras produktas, tikriems žmonėms,“ – spaudai teigė Lockheed Martin egzoskeleto technologijų vadovė Patricia Aelker, kalbėdama apie Fortis asociacijas su antžmogiška superdidvyrio Geležinio Žmogaus (Iron Man) galia.

Sukurti tobulą egzoskeletą, teikiantį neįtikėtiną galią, Lockheed Martin organizacija siekia šešerius metus. Ir, kaip pranešama, neketina sustoti. Jų kuriami egzoskeletai jau išbandomi kariuomenės pajėgose bei laivų statybose.

Parengta pagal CNNMoneyFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *