Robotika.lt

Ant-Roach: unikalus pripučiamas robotas

Robotika.lt 3 liepos, 2013 Robotai pramogai
Yra sukurta daugybė robotų, primenančių įvairius gyvūnus ir vabzdžius. Kompanija Otherlab taip pat neatsiliko nuo kitų ir sukūrė robotą, kurį pavadino Ant-Roach. Šis robotas neįprastas tuo, kad nepanašus į jokį gyvūną ar vabzdį. Tai skruzdėdos ir tarakono hibridas.

Robotas Ant-Roach nėra labai patrauklus ir atrodo gana juokingai. Tačiau jis išsiskiria savo unikaliomis savybėmis. Pirmiausia, jis yra pripučiamas ir neturi jokio geležinio korpuso. Jis gali ne tik savarankiškai stovėti, bet ir išlaikyti ant savęs kelis suaugusius žmones kartu su vaikais.

Pats robotas sveria maždaug 32 kg. Jis pagamintas iš medžiagos, o jo vidus tuščiaviduris. Todėl bet koks suaugęs žmogus jį gali pernešti iš vienos vietos į kitą. Pripūstas robotas gali išlaikyti apie 450 kg.

Ant roach 1

Negana to, robotas moka vaikščioti. Jis juda neįprastu būdu – naudojama neįprasta pneumatinių talpų sistema, kurios valdomos nuotoliniu būdu. Šie maišeliai tvirtinami prie roboto kojų ir kūno, kuris pamažu prisipildo oro ir išsipučia. Be aplinkinių pagalbos robotas gali ne tik vaikščioti ir sukinėtis, bet ir plaukti. Ant-Roach gali varžytis su kinų robotu SmartBird, kuris taip pat moka plaukti.

Ant roach 2

Pripučiamas robotas gana neįprastas, tačiau kartu ir perspektyvus sprendimas robototechnikos srityje. Jų gamyba nesudėtinga ir ekonomiška. Tokie robotai yra kompaktiški, juos galima laikyti, pavyzdžiui, sandėlyje arba garaže.

Tačiau robotas Ant-Roach ne vienintelis kompanijos Otherlab produktas. Pagal panašų principą kompanijos komanda yra sukūrusi pneumatinę ranką. Ji sveria mažiau nei kilogramą, tačiau gali pakelti daiktus sveriančius maždaug 100 kg.

Kompanija Otherlab didžiąją savo laiko dalį skiria tyrimams ir inžinerijos bei mokslo plėtrai. Čia dirba kūrybingi darbuotojai ir sėkmingai pardavinėja savo produkciją.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *