Robotika.lt

Amžinas gyvenimas: mokslininkų išradimas leis sukurti bionines smegenis

alfa.lt 13 gegužės, 2015 Robotai mokslui

„Independent“ rašo, jog mokslininkų komandai pavyko sukurti naujo tipo elektronines nano atminties ląsteles, kurios imituoja žmogaus smegenų darbą. Anot mokslininkų, šis išradimas atveria plačias galimybes sukurti bioninėms smegenims, kurios galėtų sėkmingai funkcionuoti prijungtos prie kompiuterio.

Kol tradicinės atminties laikmenos, naudojamos kompiuteriams, gali atlikti tik vieną binarinį veiksmą vienu metu, specialiosios nano atminties ląstelės gali apdoroti ir saugoti kelis bitus informacijos, atlikti kompleksinius skaičiavimus bei atminties procesus, visai kaip ir žmogaus smegenys.

Tikimasi, jog šių ląstelių tolimesni patobulinimai leis sukurti dirbtines ląsteles, kurios ne tik gali imituoti smegenų atminties procesus, bet ir padėti išgydyti neurologines problemas.

Mokslininkai džiaugiasi, jog šias nano atminties ląsteles galima „susiūti“ į bendrą tinklą, kuris galėtų tiksliai atkartoti žmogaus smegenų veiklą. Tiesa, kol kas dar iki bioninių smegenų, į kurias būtų galima perkelti informaciją iš žmogaus atminties bei prijungti prie kompiuterio, teks palūkėti.


alfaFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *