Robotika.lt

Amber 2 robotas žengia žmogaus žingsniu (video)

Robotika.lt 20 lapkričio, 2013 Robotai mokslui
Inžinierių komanda ir Teksaso A&M Amber robotikos laboratorijų daug vargo, bandydama pagerinti, regis, visų ignoruojamą robotikos sritį – padaryti robota eiseną panašesnę į žmogaus. Paskutinis jų pastangų vaisius pavadintas vardu Amber 2 – praktiškai tai prie gervės pritaisyta pora kojų ir pėdų, tačiau roboto žmogiškoji eisana, kur kas geresnė nei kitų egzistuojančių tokio tipo robotų.

Žmonės geba sklandžiai vaikščioti dėl nenutrūkstamos raumenų, kaulų, sanarių ir kitų judėsenoje dalyvaujančių elementų sąveikos kojose, keliuose ir pėdose. Taip pat labai svarbų vaidmenį žmogaus eisenoje vaidina supamieji pėdos judesiai – mes atsistumiame kojų pirštais, o žemę pasitinkame kulnu. Tačiau norint tai pasiekti būtina, kad pėdos ir pirštai veiktų nepriklausomai vieni nuo kitų, sukiodamiesi, susiriesdami ir išsitiesdami. Tai savotiškas subtilus šokis tarp mūsų kūno ir pasaulio. Norint priversti robotą žygiuoti kaip mes, nepakanka vien tik sukonstruoti panašias iš žmogaus kojas, kelius ir pėdas. Juos dar reikia ir užprogramuoti, kad gracingai saveikautų tarpusavyje. Būtent to ir siekia Amber 2 komanda.

amber2

Amber 2 vaikšto panašiai kaip žmogus – galime sakyti tai be abejonių. Tačiau jis vis dar pritvirtintas prie gervės – atjungtas robotas nuvirstų. Projekto inžinieriai suvokia, kad kurdami būsimus Amber 3 arba 4 robotus privalės kaip reikiant padirbėti su šia problema. Robotas vis dar nesugeba išlaikyti pusiausvyros bandydamas žygiuoti žmogiškais žingsniais. Eidamas žmogus naudojasi savo smegenimis, ausyse esančiais pusiausvyros jutimo organais, netgi rankomis, ką jau bekalbėti apie kojas, kelius ir pėdas.

Matant Amber 2 veikimą užverda vaizduotė – nesunku suvokti, kad tinkamai apipavidalintos ir apautos batais, šios robotinės kojos būtų nesunkiai atpažįstamos kaip žmogaus. Kaip tik toks ir yra kūrėjų tikslas. Sukurti mašiną, kuri nesiskirtų nuo žmogaus.

Originalus straipsnis:

http://phys.org/news/2013-10-amber-robot-human-gait-video.htmlFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *