Robotika.lt

9 namų robotai, kuriuos galima įsigyti jau šiandien

Robotika.lt 13 gegužės, 2013 Namų robotai
Prieš 10 metų apie robotus buvo galima sužinoti tik iš televizorių ekranų. Kadangi jie buvo naudojami tik pramonėje: surinkinėdavo automobilius, pjaudavo plieną, kraudavo sunkius daiktus ir t.t. Tačiau šiandieną praktiškai kiekvienas iš mūsų gali nusipirkti robotus, taip vadinamus namų pagalbininkus.

Jei norite apsaugoti savo namus, nebūtina ant kiekvieno kampo pristatyti video kamerų. Geriau įsigykite vieną robotą šnipą Rovio. Tai ne tik video kamera su Wi-Fi bevieliu ryšiu ir 33 ratais, kurie gali sukinėtis į visas puses. Tai seklys, šnipas ir žvalgas, turintis besisukančią kamerą ir galintis perduoti garsą. Šis robotas gali tapti jūsų akimis ir ausimis ne tik namie, bet biure, gatvėje ir netgi parduotuvėje. Rovio sugeba: vykdyti komandas nuotoliniu būdu, judėti tamsoje ir fotografuoti, gerai orientuotis jį supančioje aplinkoje ir savarankiškai pasikrauti.

9 namų robotai, kuriuos galima įsigyti jau šiandien wowwee-rovio-rc-robot

Robotai gali tarnauti ne tik žmonėms, bet ir jų naminiams gyvūnams. Litter-Robot – tai robotizuoti tualetai katėms. Juos pagamino amerikiečių kompanija Automated Pet Care Products, Inc. Įsigijus šį tualetą galima palikti savo augintinį vieną net kelioms dienoms. Litter-Robot yra visiškai saugus jūsų katei, kadangi tualeto valymo mechanizmas neįsijungs, kol ji bus viduje. Svarbiausia šeimininkų užduotis tai prijaukinti savo augintinį prie naujo tualeto.

9 namų robotai, kuriuos galima įsigyti jau šiandien litter_robot-660

Turbūt kiekviena moteris sutiks, jog namų tvarkymas vienas iš pačių nemėgstamiausių ruošos darbų. Tačiau dabar nereikės vargti tvarkant namus, kadangi į pagalbą pasiruošęs ateiti robotizuotas siurblys – iRobot Roomba 610 Professional. Šis siurblys siurbia kilimus, valo nuo dulkių grindjuostes ir sunkiai prieinamas vietas po baldais. Taip pat šis robotas sugeba nustatyti užterštumo laipsnį ir valo labiau purvinas vietas. Kai išsikrauna akumuliatorius, iRobot Roomba pats privažiuoja prie elektros lizdo ir pasikrauna.

Consumer Robotic Vacuum Unveiled

Jei turite nuosavą kiemą ar sodą, jums pravers robotas žoliapjovė – RoboMower RL1000. Šį robotą sukūrė kompanija Friendly Robotics. Protingos ir ekologiškai švarios mašinos pradžiugins ne tik tingius vejos šeimininkus, bet ir jų kaimynus (mašina veikia tyliau nei įprastos žoliapjovės) bei sodininkus, kurie galės atrasti ir sau laisvą valandėlę poilsiui. Kadangi RoboMower pats savarankiškai važiuoja po kiemą, pasikrauna akumuliatorių. O svarbiausia turi funkciją galinčią mulčiuoti veją – susmulkinta žolė pasidaro miltelių pavidalo ir puikiai tinka dirvai tręšti.

9 namų robotai, kuriuos galima įsigyti jau šiandien RoboMower

Atsipalaiduoti ir nusiraminti jums padės robotizuotas jūrų lokio mažylis – psichoterapeutas Paro. Šį mažylį sukūrė japonų institutas AIST. Jis elgiasi panašiai kaip gyvas gyvūnas: reaguoja į savo tariamą vardą, leidžia natūralius garsus. Jame integruotos penkios jutimo sistemos padeda jam orientuotis aplinkoje, atkartoti paciento veiksmus ir atitinkamai reaguoti.

9 namų robotai, kuriuos galima įsigyti jau šiandien Paro

Jei turite didelius namus ir norite juos aprodyti svečiams, galite pasinaudoti asmeninio roboto gido Tour Guide Sputnik2A paslaugomis. Autonominis robotas pagamintas kompanijos Dr Robot Inc. panašus į garsųjį robotą iš filmo Wall-E. Sputnik2A tiksliai aprodys vietas pagal jam nurodytą maršrutą judėdamas iki 1 m/s greičiu. Tačiau jis gali judėti ir lėčiau, jei norėsite ekskursiją pademonstruoti per internetą. Robotas gidas turi tik vieną trūkumą, negali lipti laiptais, tačiau jis moka iškviesti liftą.

9 namų robotai, kuriuos galima įsigyti jau šiandien Tour Guide Sputnik2A

Ar dažnai jūsų namuose lankosi svečių? O gal jums reikia pagalbos jūsų kavinėje ar restorane? Jei taip, tai būtinai turite įsigyti robotą padavėją Serving Cart. Kaip ir įprastas padavėjas Serving Cart gali patiekti maistą į stalą. Nieko nepamesdamas ir nesudaužydamas robotas padavėjas nepasiklys net ir didelėje minioje. Serving Cart nereikia dažnai pakrauti, juo galima naudotis net 24 valandas per parą.

9 namų robotai, kuriuos galima įsigyti jau šiandien Serving Cart

Jei vyras gyvena vienas namuose, kompanija Android World siūlo jam elegantišką namų šeimininkę Valerie. Šis robotas androidas gali siurbti, skalbti, valyti dulkes, nuimti indus nuo stalo ir juos suplauti, kelti daiktus iki 20 kg. Valerie taip pat puikiai atliks sekretorės pareigas, ieškos informacijos internete, reikiamu atveju paskambins policijai ar užsakys pvz., lėktuvo bilietus. Tačiau nereikėtų painioti šio brangaus kūrinio su sekso lėle, kadangi gamindami Valerie kūrėjai tokių funkcijų nenumatė.

9 namų robotai, kuriuos galima įsigyti jau šiandien Valerie

Dar vienas japonų gamybos namų robotas, protingas ir draugiškas androidas animatorius Wacamaru. Jis moka daryti įvairias veido mimikas, sugeba palaikyti draugiškus ryšius su dviem šeimininkais tuo pačiu metu ir atskirti maždaug aštuonis jiems artimus žmones. Kalbėdamas su žmogumi Wacamaru moka gestikuliuoti rankomis, gali pirmas pradėti pokalbį, atlikti paprastas užduotis ir džiuginti žmones įvairiais žaidimais. Jis juda laisvai išvengdamas kliūčių ir kartkartėmis prisijungia prie interneto norėdamas parsisiųsti programinės įrangos atnaujinimus.

9 namų robotai, kuriuos galima įsigyti jau šiandien Wacamaru

GalerijaFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *