Robotika.lt

3D būdu spausdinama elektronika (Video)

Robotika.lt 15 kovo, 2015 Pramoniniai robotai Robotai mokslui

Kompanija „Voxel8“ šių metų CES parodoje pristatė nedidelį, žaislą primenantį droną. Tačiau žaismingai atrodančio oro roboto išradėjai žengti į žaislų rinką neketina. Ryškiai oranžinis, rankos dydžio dronas yra sukurtas kitais tikslais. Inovatyvaus kūrinio misija – parodyti naujas 3D spausdinimo galimybes.

Nauji trimačio spausdinimo metodai remiasi į idėją spausdinimui naudoti ne tik plastiką, bet ir elektrai laidų „rašalą“. Ir nors rašalas nėra vienintelė medžiaga, kurią siekiama pasitelkti 3D spausdinimui, kol kas tai vienintelis postūmis daug žadančio rezultato link – spausdinamos elektronikos. Voxel8 sukurto spausdintuvo išlietos elektrai laidžios juostos puikiai atstoja laidus.

Unikalu ir tai, jog rašalas yra ne tik laidus ir tinkamas spausdinimui kambario temperatūroje, tačiau taip pat jis puikiai užsifiksuoja. Kompanija medžiagą išbandė jungiant įprastus komponentus, tokius kaip, mikroschemos bei motorai. Robotizuotas 3D spausdinimo aparatas itin preciziškai formuoja angas šioms detalėms. Jo veikimą galima bet kuriuo metu nutraukti, įdėti reikiamą detalę (pavyzdžiui, drono sraigto variklį) ir po to leisti užbaigti pradėtą darbą. 3D spausdintuvą, spausdinantį laidžiu rašalu, kūrėjai taip pat pasitelkė konstruojant antenas.

Kaip ir minėta, kompanija, siekdama pristatyti naują trimačio spausdinimo technologiją visuomenei, suformavo droną, kurio kūrimo metu spausdinamus plonus plastiko sluoksnius kartais pakeitė laidaus rašalo linijos. Tapo akivaizdu, jog gerinant „Voxel8“ siūlomą 3D gaminimo metodą pavyktų patobulinti įprastą spausdinimo procesą ir išnaudoti naują potencialą, kuriant modernesnius ir įmantresnius įvairių gaminių dizainus.

Po sėkmingo spausdinimo bandymo, kurio rezultatas – ryškiaspalvis dronas, „Voxel8“ pasiryžo plėtoti veiklą ir pamažu vartotojams atskleisti naujas 3D technologijos galimybes. Kadangi iki šiol trimačiai spausdintuvai buvo tinkami tik plastiko „kepimui“, dabar, radus būdą kaip tam pritaikyti kitas medžiagas, atsivėrė neįtikėtinų galimybių dimensija, žadanti permainas. Galbūt ateityje net mūsų kompiuteriai bei telefonai bus pagaminti 3D spausdintuvu?


Parengta pagal technologyreview.comFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *