Robotika.lt

3D būdu atspausdintos kraujagyslės – chirurgijos ateitis?

Robotika.lt 5 vasario, 2016 Robotai medicinoje

3D technologijai sparčiai žengiant į priekį, tikėtina, kad ši inovatyvi naujųjų technologijų sritis taps chirurgijos ateitimi. Gydytojai pamažu siekia panaudoti 3D potencialą gelbstint sunkius ligonius. Vienas tokių pavyzdžių – operacija atlikta Niujorko gyventojai, kenčiančiai nuo aneurizmos.

Niujorkietei Theresa Flint buvo diagnozuota smegenų aneurizma, pasireiškianti stipriais galvos skausmais bei silpnėjančia rega. Po daugybės tyrimų, gydytojai nusprendė pasitelkti modernų problemos sprendimą – sukurti 3D kraujagyslių mazgų kopiją, padėsiančią ištirti problemos priežastis.

Beje, gydytojai 3D spausdinimo galimybes pasitelkė ne tik tam, kad atkurtų tikslią pacientės kraujagyslių kopiją precizijai operacijos metu garantuoti, bet taip pat pagamino atraminį tinklelį imituojantį žmogaus audinį, suteikiant jam reiflscience.comalų pojūtį bei tekstūrą.

Tai nėra pirmas kartas, kai 3D galimybės pasitarnauja medicinos mokslui. Pavyzdžiui, praėjusiais metais chirurgai suprojektavo kūdikio širdies modelį ir ant jo praktikavosi kaip atlikti itin sudėtingą operaciją. Tai padėjo ne tik užtikrinti operacijos sklandumą, bet taip pat sutrumpino jos laiką, o tai reiškia mažesnę anestetikų dozę, kurių stiprus poveikis dažnai tampa kliūtimi greitai reabilitacijai.

Akivaizdu, kad 3D spausdinimo potencialas stiprinti medicinos mokslą yra labai didelis. Galima numanyti, kad ateityje 3D spausdinimas taps neatsiejamas nuo medicinos praktikos.


Parengta pagal iflscience.comFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *